Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

05.11.2003 11:24

Арґумент KINO-КОЛО(Відлуння "Молодости")

8 Листопада, Червонa залa

В рамцях кіноакції АРҐУМЕНТ-КІNО-КОЛО, що її проводять Товариство "KІНО-KOЛО", МКФ "Молодість" і Спілка кінематографістів України, демонструватимуться два фільми із програми цьогорічного кінофесту.

ЕДІ/EDI (2002, Польща/Poland, 100’), режисер: Пьотр Тжаскальський/directed by Piotr Trzaskalski.

"Еді" починається як чергова "чорнуха" з життя бомжів, що згодом починає обіцяти мелодраму, а кінець кінцем переростає у притчу про одвічну соціальну нерівність. Еді – у минулому сільський інтеліґент, а тепер жалюгідний волоцюга – живе збиранням металобрухту. Він здається цілком задоволеним своїм способом життя, аж доки два знайомі брати-бандити не вимагають, щоб він підготував їхню молодшу сестру до іспиту зі світової літератури. Згодом виявляється, що дівчина вагітна, і вину покладають саме на Еді. Відтепер йому світить розправа з боку бандитів, а в перспективі – ще й піклування про новонароджену дитину.

Використання бомжів для проповідування гуманістичних ідей – прийом далеко не новий і не всім зрозумілий (особливо тим, в кого під дверима бодай раз ночував справжній бомж). Але, здається, "Еді" все ж вдалося залити нове вино у старі бурдюки, залучивши до своєї авдиторії ще й любителів слізних історій про батьків-одинаків. Серед понад десятка призів, що їх уже зібрав "Еді" – Ґран-прі Варшавського МКФ, приз "Дон Кіхот" Міжнародної федерації кіноклубів на Берлінале-2003, там само, у програмі Міжнародного форуму молодого кіна, – приз FIPRESCI та приз Екуменічного журі. Крім того, фільм був офіційно висунений Польщею на здобуття премії "Оскар" за найкращий закордонний фільм.

Кверель/Querelle (Німеччина, Р.В.Фассбіндер, 106’)

Молодий і вродливий моряк непомітно для себе самого втягується до портової компанії вбивць, наркодилерів та гомосексуалістів у французькому Бресті.

Початок о 18 год.


RSS

Кіноклуби

Архів