Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

07.11.2006 15:10

Прем’єра фільму "Світлячки" в Домі кіна

Світлячки8 листопада, о 18-30, в Синій залі київського Дому кіна відбудеться прем’єра короткометражного ігрового фільму "Світлячки" (2005, 37’) режисера Надії Кошман.

"Нині дуже мало дитячої кіно- і телепродукції, особливо вітчизняного виробництва. Ми росли на світлих дитячих фільмах, а наші діти сьогодні бачать черепашок-ніндзя та ріки крові у низькопробних бойовиках. Хотілося чогось такого, чого позбавлені сьогодні наші діти і про що почали забувати ми, дорослі. Отак і виникла ідея – зняти фільм про навіть не перше дитяче почуття, а тільки його передчуття, адже щось подібне було в кожного у житті", говориться у прес-релізі фільму.

Стрічку знято на київській студії "Кінематографіст" на замовлення Міністерства культури і туризму України. Нагадаємо, що сценарій "Світлячків" став одним з переможців конкурсу сценаріїв короткометражних молодіжних фільмів "Коротке оповідання про…" Міністерства культури і туризму України і, таким чином, отримав державне фінансування. Також сценарій отримав третю премію у Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв "Коронація слова" 2004 року.

Сценарист і режисер фільму – Надія Кошман, оператор – Олександр Кришталович, художник – Юліан Тихонов, композитор – Юрій Самсон, звукорежисер – Андрій Обод, продюсер – Світлана Степаненко. Ролі виконували Мирослав Білоногий, Ірена Кручина, Любов Кубюк, Лілія Нагірна, Наталя Конончук, Руслан Сокольник.

"Світлячки" вже мають кілька фестивальних нагород – "Срібний витязь" (спільно з чотирма іншими українськими стрічками) у конкурсі студентських фільмів фестивалю "Золотий витязь" (Росія) з формулюванням журі "Молодим режисерам України, що зберігають найкращі традиції національного кіна"; приз "Відродження" на фестивалі "Острів Крим" (Україна).

Докладніше про фільм. Семирічному Сірожці батьки повідомляють про те, що у нього незабаром з явиться братик або сестричка. Вони навіть заходилися робити ремонт у його кімнаті до народження дитинки та до Сірожчиного першого класу. Аби закінчити ремонт, Сірожку відряджають до бабусі у село. Засмученого та ображеного на батьків Сірожку залишають у селі, де він раніше ніколи не бував. Але дуже швидко сільська нудьга перетворилася на чудові пригоди, коли до бабусі "підкинули" сусідську дівчинку Катю. Вона познайомила міського Сірожку з криницею, де живе водяний, з лісом, де живуть лісові мавки, з ящірками та світляками в яких "теж десь діти є". Катя і Сірожка потоваришували і влаштували собі будинок у собачій буді. Одного разу, змокнувши під дощем, вони розвісили сушитися свою одежу і роздягнені заснули у своїй буді. Там їх і застала Катина мати, яка повернулася із районного лікарні, зробивши аборт. І, звичайно, мама усе зрозуміла неправильно. Катю було покарано. Сірожка, так і не розібравши, за що дісталося Каті, гірко плакав. А наступного дня приїхали батьки та забрали Сірожку до міста, аби він встиг приготуватися до школи… Так Сірожці відкрився цілий світ, в якому є місце радості і печалі, бабусям, дітям та світлячкам…

Режисер Надія Кошман народилася 1967 року в Києві. 2001 року закінчила КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого за фахом режисер телебачення (майстерня Віктора Кісіна). Зняла ігрові фільми "Фламінго" (1997), "Грачик" (1999), "Пташка прилетіла" (2000), "Сон рибалки" (2001), неігрові "Сферографія" (1998), "Учитель ідиш" (1998), "Свідок життя" (2003), "Рай" (2006).

Нагадуємо, що на нашому порталі можна прочитати сценарій фільму "Світлячки"...RSS

Кіноклуби

Архів