Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

07.11.2006 16:03

Французький культурний центр представляє Місяць документального кіна ("Кошмар Дарвіна")

Місяць документального кінаПротягом листопада Французький культурний центр представляє Місяць документального кіна, в рамцях якого демонструватимуться чотири нові французькі документальні стрічки.

Покази пройдуть у Дніпропетровську, Донецьку, Львові, Одесі, Харкові і Києві (повний розклад кінотеатрів і сеансів – на сайті Французького культурного центру).

У Києві французькі кінопокази відбуватимуться традиційно по вівторках. Нагадуємо, що кожного вівторка, о 19-00, українські глядачі мають можливість подивитися французькі фільми французькою мовою – ці покази організовує Французький культурний центр. Першого вівторка місяця показ відбувається власне у приміщенні Французького культурного центру (формат – DVD), другого, третього й четвертого вівторків – у кінотеатрі "Дружба" (формат – 35 мм кіноплівка). Вхід на всі покази вільний.

Отже, 7 листопада, о 19-00, у Французькому культурному центрі – фільм "Кошмар Дарвіна"/Le Cauchemar de Darwin (2004, Австрія – Бельгія – Франція – Канада – Фінляндія – Швеція, 107’), режисер Юбер Сопе.

14 листопада, о19-00, в кінотеатрі "Дружба" – фільм "Бути та мати"/ Etre et avoir (2002, Франція, 104’), режисер Ніколя Філібер.

21 листопада, о19-00, в кінотеатрі "Дружба" – фільм "Птахи 2. Шлях на край світу" ("Імператорський похід", "Марш пінґвінів ")/La Marche de l’Empereur (March of the Penguins) (2005, Франція, 85’), режисер Люк Жаке (французькою мовою з російськими субтитрами).

28 листопада, о19-00, в кінотеатрі "Дружба" – фільм "П’єр Рішар, мистецтво дисбалансу"/Pierre Richard, l’art du déséquilibre (2005, Франція, 80’), режисер Жеремі Емер та Ян Марше (французькою мовою з російськими субтитрами).

"Кошмар Дарвіна"/Le Cauchemar de Darwin (2004, Австрія – Бельгія – Франція – Канада – Фінляндія – Швеція, 107’), режисер Юбер Сопе. Сьогодні на берегах найбільшого у світі тропічного озера, що вважається колискою людства, ми спостерігаємо найбільший кошмар глобалізації, який тільки можна собі уявити. В рамках наукового експерименту у 60-ті роки до озера Вікторія в Танзанії завезли ненажерливого хижака – нільського окуня. Відтоді майже всі види місцевих риб були знищені. З цієї екологічної катастрофи народився дуже прибутковий промисел – біле м’ясо цієї велетенської риби успішно експортується до північної півкулі. Рибалки, політики, російські пілоти, промисловці та європейські комісари є учасниками цієї драми, що виходить за межі однієї африканської країни...

"Бути та мати"/ Etre et avoir (2002, Франція, 104’), режисер Ніколя Філібер. В деяких районах Франції ще існують школи з так званим "єдиним класом", в якому один вчитель або вчителька навчають всіх сільських дітей від дитячого садка і до закінчення початкової школи. Фільм, знятий у глибинці Оверні, показує повсякденне життя, зі своїми радощами та незгодами. Завдяки надзвичайному успіху фільму "Бути та мати" документальне кіно знову привернуло до себе увагу та симпатії публіки.

"Птахи 2. Шлях на край світу" ("Імператорський похід", "Марш пінґвінів ")/La Marche de l’Empereur (March of the Penguins) (2005, Франція, 85’), режисер Люк Жаке. Історія життя імператорських пінґвінів та їх репродуктивного циклу унікальна. Тут є все – кохання, трагедія, мужність, небезпека. Дія відбувається у самому серці Антарктики – найнедоступнішій та найнепривітнішій місцевості на планеті. Сценарій запропонувала сама природа, – незмінна і вічна, – яку людство відкрило для себе тільки на початку ХХ-го століття. Фільм розповідає цю неймовірну історію...

"П’єр Рішар, мистецтво дисбалансу"/Pierre Richard, l’art du déséquilibre (2005, Франція, 80’), режисер Жеремі Емер та Ян Марше. Цей документальний фільм, де чудово поєднуються німе та звукове кіно, в новому світлі показує особистість актора і постановника П’єра Рішара – спадкоємця Бастера Кітона щодо рухів, жестів і експресії тіла та Ґручо Маркса з його грою слів та словесними бурлесками. Задуманий як подорож у потаємний внутрішній світ П’єра Рішара фільм "Мистецтво дисбалансу" надає змогу краще осягнути підходи, методику, стиль цього актора, постановника та пересмішника. Через низку свідчень, уривків з фільмів та архівних документів вимальовується портрет одного з останніх великих блазнів.RSS

Кіноклуби

Архів