Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

29.11.2006 13:32

"ПОРА" представляє "Жнива розпачу" і "Великий злам" (на знак вшанування пам’яти жертв голодоморів та політичних репресій)

29 листопада, о 19-00, відбудеться показ двох документальних фільмів на знак вшанування пам’яти жертв голодоморів та політичних репресій – "Жнива розпачу" і "Великий злам".

Стрічки представляє Всеукраїнська громадська організація "Громадянська кампанія ПОРА". Нагадаємо, що покази, організовані "ГК ПОРА", відбуваються щосереди, о 19-00, у центральному офісі "ПОРИ" за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний. Довідки щодо показу за телефонами: 8 067 505 00 65.

"Жнива розпачу" (1985, режисер Юрій Луговий) – це історико-документальний фільм про голодомор 1932-1933 років. Створений двадцять років тому продюсером Святославом Новицьким і режисером Юрієм Луговим за сприяння Комітету дослідження українського голодомору в Торонто та фінансової підтримки Національного кінематографічного управління, документальний фільм демонстрували на канадському телебаченні. Фільм не є екранізацією славетної книги Роберта Конквеста "Жнива скорботи". Стрічка "Жнива розпачу" була премійована на багатьох міжнародних фестивалях. Юрій Луговий: "Почав знімати про Україну я з двох причин. Тобто їх було багато, та основні – дві: це бажання краще пізнати історію свого народу та показати світові, яким насправді є мій український народ. В Канаді українців досі називають фашистами. Бо в той час, у період Другої світової війни, була сильна пропаганда Радянського Союзу. В Канаді і в інших країнах демонстрували стрічки, як українці вітають фашистські війська. Та чомусь не показували, як перед тим тисячі українців були розстріляні радянськими військами, так само, як пізніше і фашистами. Тому я хочу донести до людей трагедію мого народу, хочу розкрити справжні причини їхніх дій і показати, наскільки несправедливе ставлення до українців" (зі статті у часописі "Кіно-Театр", 2005, № 3).

"Великий злам"  (1993, режисер Сергій Лисенко) розповідає про події в Україні у 1928-1933 роках, коли, вважаючи селянство головною перешкодою соціальним перетворенням, Політбюро Компартії на чолі зі Сталіним, а на Україні на чолі з Косіором, почали тотальну колективізацію, про те, як плани Компартії втілювали у життя вірні помічники двадцятип’ятитисячники. Наслідок такої політики – протест селян, потім – розкуркулення, а згодом – боротьба з викривленнями в роботі пересічних виконавців партії. Фільм розповідає також про те, що колективізація призвела до зламу традиційного ставлення українського селянина до землі, бо земля вже не була власною, і , як наслідок, врожаї 1931-1932 років були нижчими та план поставок з допомогою військ та підрозділів ОДПУ був виконаний, після чого в Україні почався Голодомор, що не завадило Союзу експортувати зерно у капіталістичні країни та відмовитися від гуманітарної допомоги голодним. Голодомор забрав понад сім мільйонів життів. Так закінчилася перша п’ятирічка в Україні.RSS

Кіноклуби

Архів