Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

04.12.2006 14:22

Французький культурний центр представляє: французькі фільми французькою мовою ("Marock )

Протягом грудня Французький культурний центр представляє програму фільмів, що показують сучасне суспільство у всьому його розмаїтті.

Отже, 5 грудня, у приміщенні Французького культурного центру відбудеться показ фільму Marock (2005, режисер Лайла Маракші).

MarockMarock (100’, Франція, 2006); сценарист і режисер: Лайла Марракші; оператор: Максім Александр; актори: Моржана Алауї, Матьє Бужена, Разіка Сімозраґ, Фатім Лаяші. Дещо загадкова назва фільму – це насправді легко зрозуміла гру слів: Maroc французькою – країна Марокко, а Ma rock – "мій рок", себто рок-музика. Режисерка-дебютантка марокканського походження Лейла Марракші насправді вже давно працює в кіні. Після кількох років роботи асистенткою, двох короткометражок ("Загублений горизонт" і "200 диргамів") та кількох документальних фільмів вона логічно вирішила перейти у "велику форму". Дія фільму відбувається в сучасній Касабланці, де місцева "золота молодь", на думку авторки, "перебуває у стані певної шизофренічности – живучи згідно із західними моделями та стандартами – хоча й лишається тісно пов’язана з віковими традиціями своєї країни". Тема Marock’у досить поширена і зрозуміла: 17-річна Ріта переживає свою першу справжню історію кохання, й це призводить до конфронтації із "традиційною" родиною. Цікаво, що і в Марокко, й у Франції фільм ішов як романтична молодіжна комедія, а відбірники Канна визнали його достатньо цікавим для вельми поважної програми "Особливий погляд". Французи ностальгійно пригадали трилогію Клода Піното з юною Софі Марсо ("Бум", "Бум-2" і "Студентка"), а в Марокко публічну дискусію викликала хіба що сцена кохання дівчини-арабки та хлопця-єврея. Французькі критики закинули Marock’ові деяку поверховість – творці стрічки торкаються серйозних питань і миттю забувають про них заради "легковажних" почуттів. Але 30-річна режисерка не збиралася вдаватися до аналізу. Вона просто повернулася до власної юности… (Сергій Локотко, Олексій Першко)

Далі у програмі:

12 грудня – "Агов, що відбувається?"/Wesh wesh, qu'est-ce qui se passe? (2001), режисер Раба Амер-Займеш
19 грудня – "Саміа"/Samia (2000), режисер Філіпп Фокон
26 грудня – "Сусіди, сусідки"/Voisins, voisines (2004), режисер Малік Шибан

Нагадуємо, що у Києві французькі кінопокази відбуваються традиційно по вівторках: щотижня, о 19-00, українські глядачі мають можливість подивитися французькі фільми французькою мовою – ці покази організовує Французький культурний центр. Першого вівторка місяця показ відбувається власне у приміщенні Французького культурного центру (формат – DVD), другого, третього й четвертого вівторків – у кінотеатрі "Дружба" (формат – 35 мм кіноплівка). Вхід на всі покази вільний відповідно до наявности вільних місць.RSS

Кіноклуби

Архів