Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

12.12.2006 17:30

"ПОРА" представляє "Безодня" (до дня народження Миколи Хвильового) і "Громада може"

13 грудня, о 19-00, до дня народження Миколи Хвильового відбудеться демонстрація документальної стрічки "Безодня" з циклу "Червоний ренесанс" (2004, режисер Віктор Шкурін, Олександр Фролов) студії "Контакт". Також відбудеться зустріч з письменником Сергієм Пантюком. Картина розповідає про долі Володимира Сосюри, Павла Тичини, Миколи Хвильового, Леся Курбаса, Миколи Куліша, Михайла Бойчука та Олександра Довженка. У фільмі – хроніки того часу, автори побували на місцях, де розвивалися події цієї похмурої для України епохи – 1920-ї –1930-х років, та у музеях, що зберегли матеріали тих років.

Того ж вечора, в рамцях Міжнародного фестивалю Дні документального кіна про права людини "Український контекст", відбудеться показ фільму "Громада може" (режисер Ігор Рекун, Україна, 36’, 2005). Документальна кінострічка сумських авторів створена на основі реальних подій, що відбувалися на Сумщині весною – влітку 2004 року. У фільмі йдеться про акції студентського спротиву, про те, що пізніше історією було визначено як "революція на траві" (за аналогією з відомою студентською акцією в центрі Києва на початку 1990-х років, яку потім назвали "революція на граніті"). Причиною протесту студентів стало бажання влади об'єднати три університети Сум в один. Прикривалось все це начебто необхідністю входження у Болонський процес.  Також відбудеться зустріч з учасниками тих подій.

Стрічки представляє Всеукраїнська громадська організація "Громадянська кампанія ПОРА". Нагадаємо, що покази, організовані "ГК ПОРА", відбуваються щосереди, о 19-00, у центральному офісі "ПОРИ" за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний. Довідки щодо показу за телефонами: Ольга Веснянка – 8 050 334 66 04.RSS

Кіноклуби

Архів