Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

12.12.2006 17:36

Кіноклуб класичного та соціального кіна ("Людина з кіноапаратом" Дзиґи Вертова)

Людина з кіноапаратом13 грудня, о 18-00, в Кіноклубі класичного та соціального кіна відбудеться показ фільму "Людина з кіноапаратом" – знаменитої стрічки Дзиґи Вертова 1929 року. Протягом останнього півстоліття картина не покидає чільних рядків в опитуваннях кіноекспертів з приводу – "а що ж найкращого зафільмовано у світовій документалістиці за всі її часи?".

В монографічній "Історії українського кінематографа" Любомира Госейка, яка вийшла торік у книжковому видавництві KINO-KOЛО, про архітектоніку "Людини з кіноапаратом" Дзиґи Вертова сказано так: "У цьому експериментальному фільмі, близькому до "автоматичного писання", перетинаються і розходяться чотири провідні лінії: оператор у пошуках зображень; повсякденне життя громадянина; монтажерка, прикута до свого монтажного столу і глядач, який дивиться на екран". І далі: "Вертов намагається фактично зробити з цього фільму щось на кшталт морфології кіна". Ну що ж, йому це вдається...

Нагадуємо, що кіноклуб класичного та соціального кіна проводить свої зустрічі щосереди у приміщенні кінозалу Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв (вул. Січневого повстання, 21, корпус 7, 2-й поверх – на території Києво-Печерської Лаври, на вході на територію Лаври треба повідомити, що ви прямуєте до Академії і вас пропустять безкоштовно).

Далі у програмі:

20 грудня – "Ліля назавжди"/Lilja 4-ever (2002, режисер Лукас Мудіссон).
27 грудня – "Вогні великого міста"/City Lights (1931, режисер Чарлі Чаплін).

Фільми демонструються у DVD форматі. Після кожного фільму – дискусія. Вхід вільний. З програмою показів також можна ознайомитися на сайтах www.contr.info та www.videoteka.kiev.ua.

Покази Кіноклубу класичного та соціального кіна відбуваються завдяки підтримці Київської міської відеотеки та Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв. Перше засідання Кіноклубу в цьому сезоні відбулося 27 вересня. З цієї осени в Кіноклубу вперше з’явилося постійне приміщення для показів та дискусій – Державна академія керівних кадрів культури та мистецтв.

Всі бажаючі можуть підписатися на інтернет-розсилку кіноклубу – [email protected] – й отримувати оперативну інформацію про покази. Пропозиції щодо програми кіноклубу на наступний місяць чи щодо розповсюдження афіш кіноклубу можна надсилати на адресу [email protected].RSS

Кіноклуби

Архів