Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

19.12.2006 14:26

"ПОРА" представляє на знак солідарности з переслідуваними білорусами показ фільмів "Васіль Бикав. Повернення" і "Хімія по-білоруськи"

20 грудня, о 19-00, на знак солідарности з переслідуваними білорусами, ВГО "Громадянська кампанія ПОРА" представляє показ фільмів "Васіль Бикав. Повернення" і "Хімія по-білоруськи" – в рамцях Міжнародного фестивалю Дні документального кіна про права людини "Український контекст".

"Васіль Бикав. Повернення" (2004, Білорусь, 24’, режисер Віктар Корзун). Фільм базується на двогодинному інтерв’ю з Васільом Бикавим, білоруським письменником, чиї твори про Другу світову війну стали світовою класикою. Автор міркує про значення свободи, історію, націю, релігію і важкі наслідки тоталітаризму й комунізму на пострадянському просторі. Це останнє велике інтерв’ю, яке дав Бикав перед вимушеною еміграцією спочатку до Фінляндії, потім до Чехії та Німеччини. Відеоряд фільму складає хроніка похорон Васіля Бикава, які стали грандіозною подією для Білорусі, об’єднали народ і перетворилися на мирну, небувалих розмірів маніфестацію під національною символікою.

"Хімія по-білоруськи" (2005, Росія, 47’, режисер Віктар Фанайлов). Свій репортаж про порушення свободи слова в Білорусі Віктар Фанайлов побудував навколо багатих архівних матеріалів мінських кореспондентів телеканалу НТВ. У фільмі вони зіставлені з історіями і думками незалежних білоруських журналістів – Міколи Маркєвіча, Павла Мажейки, Віктара Івашкевича, Павла Селіна, а також відомого документаліста Юрія Хащеватського ("Кавказькі полонені" та інші фільми режисера були показані на фестивалі "Український контекст" 2005 року) і пастора Ернста Сабіллі. Проблема порушення свободи слова представлена тут в широкому контексті порушення прав людини і диктаторського характеру влади Лукашенка.

Покази, організовані ВГО "ГК ПОРА", відбуваються традиційно щосереди, о 19-00, за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний.
Довідки: Ольга Веснянка  8 050 334 66 04RSS

Кіноклуби

Архів