Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

16.01.2007 13:58

Новини Українського кіноклубу Колумбійського університету в Нью-Йорку

18-го січня, 2007 р., в Українському кіноклубі Колумбійського університету (УККУ) у Нью-Йорку відбудеться американськa прем'єрa трьох українських картин у трьох жанрах. Короткометражний ігровий фільм Алли Яковлевої «Ім'я» (2006), короткометражний документальний фільм Олени Фетисової «Стояла собі хатка» (2005), та короткометражний анімаційний фільм Анатолія Лавренішина «Блукаючи поміж» (2005).

Нью-йоркський і північноамериканський прихильники українського кіна знайомі із творчістю Олени Фетисової за її фільмами «Кіноманія» (продюсування) та «Якби я була саксофоном» (режисерія). УККУ з успіхом показував ці фільми, крім Нью-Йорку, у Бостоні, Чикаґо, Едмонтоні та Торонто. Тим часом Алла Яковлева та Анатолій Лавренішин з'являться перед глядачами кіноклубу вперше. УККУ вже третій рік є поки що єдиним форумом українського кінематографа в Північній Америці, який діє постійно. Його метою є репрезентація і популяризація українського національного кінематографа на Заході, а також підтримка українських кіномистців у їхніх намаганнях творити автентичне кіно.

Предметом особливої гордости кіноклубу у цьому конкретному випадку є те, що він виступив фінансовим спонсором створення україномовної версії фільму Алли Яковлевої «Ім'я». Ориґінальна версія фільму, в якому головну роль грає Богдан Ступка, була, за незрозумілих обставин, знята російською мовою. УККУ надав кошти для часткового тонування фільму українською мовою (деякі ролі другого плану, на жаль, лишилися російською).

Сергій Буковський і Юрій Шевчук

Фото: український документаліст Сергій Буковський (ліворуч) із директором УККУ Юрієм Шевчуком на зустрічі у Колумбійському університеті в жовтні 2005 року.

1-го березня відбудеться канадська прем'єра цих трьох фільмів. На запрошення Торонтонського університету УККУ показуватиме картини Яковлевої, Фетисової та Лавренишіна у найкращій кінозалі цього престижного канадського університету.

Темою наступної імпрези кіноклубу буде «Голлівуд говорить українською». У програмі фільми «Тачки» та «Пірати Карибського моря. Скриня мерця».

Одним із аспектів допомоги українським кіномистцям є створення високоякісних англійських субтитрів для їхніх картин. Це особливо актуально з огляду на загально низький рівень англійських субтитрів в українських фільмах, які нам доводилося бачити. Відтак кіноклуб вже субтитрував фільми Тараса Ткаченка, Вікторії Мельникової, Тараса Томенка.

Тим, хто зацікавлений показати свої роботи у Нью-Йорку та інших містах Північної Америки, слід звернутися до директора Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрія Шевчука за адресою [email protected].

Як неприбуткова освітня установа УККУ не бере гроші за перегляд фільмів і відтак не в стані платити за фільми, які він показує. Зате він надає авторам цих фільмів унікальну можливість показати свої роботи американському та канадському глядачеві. Поки що такої можливости їм не може чи не бажає запропонувати ні український уряд, який має ціле Міністерство культури і туризму, ні його представницькі установи у США та Канаді, які мають окремі посади повірених у справах культури.RSS

Кіноклуби

Архів