Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

31.01.2007 14:00

"ПОРА" представляє показ фільму "У рамках долі – Історія 1-ї української дивізії УНА 1943-1945"

31 січня, о 19-00, кіноклуб ВГО "Громадянська кампанія ПОРА" представляє показ фільму "У рамках долі – Історія 1-ї української дивізії УНА 1943-1945" (2005, 45’) режисера Тараса Химича. Звукорежисер й автор музики – Любомир Соломченко. Продюсер – Надія Галичанівська. Після показу відбудеться зустріч з режисером – Тарас Химич відомий також за низкою музичних кліпів, зокрема для гуртів "Тартак", "Танок на Майдані Конґо", "Скрябін", "Гайдамаки", для сестер Тельнюк.

"У рамках долі" – документальний фільм, що показує хроніку діяльности дивізії "Галичина". Знімальна група працювала над створенням стрічки майже чотири місяці. За цей час автори поспілкувалися з очевидцями й учасниками подій, також з українськими, австрійськими та американськими дослідниками історії дивізії.

За основу фільму взяли книгу колишнього підстаршини дивізії "Галичина", кулеметника Леоніда Мухи під назвою "З Австрії на Колиму. Спогади дивізійника".

"Ми були горді з того, що ми – українці. Ми боролися проти Радянської імперії, проти більшовизму, а не проти простих радянських солдат", – ділився думкою колишній воїн Першої української дивізії Леонід Муха. У засланні на Колимі Леонід Муха відбув вісім років.

На думку режисера, досі тему національно-визвольної боротьби українського народу висвітлювали досить однобічно. Проте пошуки історичної правди вимагають об’єктивності та неупередженості. "Цей фільм – не пафосна чи скандальна заява, – стверджує режисер. – "У рамках долі" – розповідь, яка має наштовхнути на роздуми, але нічого не пояснювати. Я хочу, щоб глядач зрозумів, що дивізія "Галичина" – це, передусім, долі 40 тисяч дивізійників, 16-17-річних хлопців, які там воювали".

Тарас Химич побудував новий фільм у вигляді хронологічного викладу подій, перемежованих спогадами-монологами Леоніда Мухи, без авторських коментарів, намагаючись зробити стрічку щільно інформативною, свіжою й незаанґажованою.

Кіноклуб ВГО "ГК ПОРА" традиційно проводить свої покази по середах, о 19-00, за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний.

Довідки: Ольга Веснянка 8 050 334 66 04.RSS

Кіноклуби

Архів