Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

01.02.2007 18:28

"Кочівник" в Домі кіна в рамцях року Казахстану в Україні

Кочівник3 лютого, о 19-00, в Домі кіна, в рамцях проведення року Казахстану в Україні, відбудеться показ фільму "Кочівник"/Кoшпенділер (2005, Казахстан – Росія – США, 111’) режисерів Сєрґєя Бодрова-старшого, Івана Пассера і Талґата Теменова. Сценарист фільму – Рустам Ібраґімбеков, оператори – Ден Лаустсен, Улі Штайґер, актори – Джей Ернандес, Куно Беккер, Марк Дакаскос, Ділназ Ахмадієва, Джейсон Скотт Лі.

"Кочівник" – історичний епос з історії казахського народу. У 18-му столітті казахи були кочовими племенами, що постійних потерпали від набігів аґресивних сусідів. Об’єднати та очолити народ зможе тільки великий лідер. Кандидатів на цю роль двоє – обидва чудово б’ються, закохані в одну дівчину і однаково ненавидять ворогів казахської державности. Утім, тільки один з них може стати батьком народу і заслужити звання Кочівника з великої літери.

Нагадаємо, що ця стрічка вже демонструвалася в українському прокаті.

В рубриці "Статті" на нашому порталі можна прочитати рецензію кінокритика Олексія Сахалтуєва на "Кочівника": "Більшість художньо сумнівних фільмів залишають по собі одне й те ж риторичне питання: "Навіщо було це знімати?". "Кочівник" – виняток. Сенс його існування стає очевидним після патосного повідомлення, що ідейним натхненником фільму є Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Власне, це взагалі знімає більшість питань до "Кочівника" і, якщо й не нейтралізує, то, принаймні, робить нецікавою його критику. Досвід радянського кіна неодноразово доводив, що і в межах найжорсткішого політзамовлення можна успішно вирішувати хитромудрі арт-завдання, проте "Кочівник" – явно не той випадок. Естетично мертвонароджений, але технічно цілком спроможний проект успішно впорався зі своєю генеральною, освітньою місією: у популярній формі повідомив іноземним глядачам про існування народу під назвою "казахи". Читати далі...RSS

Кіноклуби

Архів