Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

10.12.2003 17:31

Дні фінського кіна в Києві

11 – 13 грудня в Києві проходитимуть Дні фінського кіна.

Вже вдруге Посольство Фінляндії спільно з Національною спілкою кінематографістів України, Фундацією фінського кіна (SES) та Кіноархівом Фінляндії (SEA) проводить таку акцію в київському Домі кіна. Протягом трьох днів буде представлено п’ять сучасних фільмів, що вони всі демонструватимуться в Україні вперше. Зокрема, цьогорічний касовий гіт Фінляндії “Погані хлопці – правдива історія”, а також – "Ріка" (2001), чорно-біла німа картина Акі Каурісмякі "Юха" (1998), "Географія страху" (2000) та "Рік зайця" (1977).

Фестиваль розпочнеться у четвер, 11 грудня о 18:30. На церемонії відкриття буде присутній Посол Фінляндії в Україні пані Лаура Рейніля. Всі фільми демонструватимуться у двох версіях – у Червоній залі з перекладом українською, у Синій залі – мовою ориґіналу з англійськими субтитрами.


Червона зала: четвер, 11 грудня, 18:30

Блакитна зала: п’ятниця, 12 грудня, 18:00

"Ріка"/Joki (2001, 106’). Сценарист і режисер: Ярмо Лампела. Актори: Еліна Хоффрен, Лііса Вуорі, Гейккі Рантанен, Юха Кукконен, Санна Хіетала. Виробництво: Lasihelmi Films Oy. Адреса в інтернеті: www.lasihelmi.fi.

Десь високо в небі прогуркотів надзвуковий винищувач, пробуджуючи до життя маленьке фінське містечко з його фабриками з виробництва паперу. Мілья сидить біля ліжка чоловіка в його останні хвилини життя... Неподалік у піцерії Леена допомагає налагодити близькі стосунки двом своїм нервовим колеґам... Прийшовши додому стомлений з роботи на фабриці, Ліпо застає свою дружину з іншим чоловіком... Сантері збирає всю свою мужність, щоб зустрітися з таємною коханкою... Блудний син, Еса, намагається вистежити свого батька, який утік зі святкування свого 60-го дня народження... Анні, мати-одиначка, заходить у ріку в той час, як інші випробовують свою хоробрість стрибками з банджі на міській площі... Створюючи гобелен життя звичайних людей, режисер Ярмо Лампела тримає руку на пульсі сучасного життя у цій захопливій драмі.


Червона зала: п’ятниця, 12 грудня, 18:00

Блакитна зала: п’ятниця, 12 грудня, 20:00

"Юха"/Juha (1998, 78’). Сценарист і режисер: Акі Каурісмякі. Актори: Сакарі Куосманен, Каті Оутінен, Андре Вілмс, Еліна Сало, Маркку Пелтола. Виробництво: Sputnik Oy.

Чорно-білий німий фільм Акі Каурісмякі 1998 року ґрунтується на однойменному романі 1911 року фінського письменника Юхані Ахо. Це драма про любовний трикутник з трагічним кінцем. Юха і Мар’я – прості селяни, що проводять час, вирощуючи капусту та доглядаючи за худобою. Їхнє життя просте і легке, аж поки до них по допомогу не звертається міський житель Шемейкка, у котрого вийшло з ладу авто з відкидним верхом. Тоді, як Юха проводить час за ремонтом автомобіля, Шемейкка намагається спокусити його дружину залишити чоловіка і поїхати до великого міста. Мар’я мріє про те, яким буде життя у великому місті і, врешті-решт, спокуса стає занадто великою. Вона залишає Юху та ферму, але скоро розуміє, що її майбутнє з Шемейкка зовсім не те, на що вона очікувала.


Червона зала: п’ятниця, 12 грудня, 19.30

Блакитна зала: четвер, 11 грудня, 18.30

"Географія страху"/Pelon maantiede (2000, 95’). Сценарист і режисер: Аулі Мантіла. Актори: Таня-Лотта Ряіккя, Лееа Клемола, Пертті Свехолм. Виробництво: Blind Spot Pictures Oy. Адреса в інтернеті: www.blindspot.fi.

Це історія про 8 жінок, які доведені до відчаю і мстяться власним чоловікам за погане ставлення до них. “Географія страху” починається з розслідування справи про утопленика, якого знайшли на березі поблизу Гельсінкі. Судовий дантист Ойлі та її коханець, детектив Ееро, невдовзі починають розуміти, що ця таємниця є частиною якогось витонченого плану. Знятий за романом Аньї Кауранен, хоча із меншою кількістю вбивств, фільм “Географія страху” досліджує тему відносин та взаємоповаги між статями.


Червона зала: субота, 13 грудня, 16:00

Блакитна зала: субота, 13 грудня, 18:30

"Рік зайця"/Jäniksen vuosi (1977, 128’). Сценарист: Арто Паасілінна, Куллерво Куккас’ярві, Рісто Ярва. Режисер: Рісто Ярва. У ролях: Антті Літ’я, Ріта Полстер. Виробництво: Filminor.

В основі фільму лежить роман письменника Арто Паасілінна. “Рік зайця” розповідає про повернення людини до природи, де ліс є символом свободи, а заєць – символічною ланкою між людиною і природою. Слідуючи за головним героєм, ми бачимо широку панораму фінських пейзажів та їхню зміну при просуванні на північ.


Червона зала: субота, 13 грудня, 18:30

Блакитна зала: субота, 13 грудня, 16:00

"Погані хлопці – правдива історія"/Pahat pojat (2003, 120’). Сценарист: Пекка Лехтосаарі. Режисер: Алексі Mякеля. Актори: Петер Францен, Яспер Пяаккенен, Лаурі Нурксе, Ніко Саарела, Веса-Матті Лойрі. Виробництво: Solar Films Oy. Адреса в інтернеті: www.solarfilms.com.

Усе своє життя Отто, Матті, Ілкка та Ееро живуть під залізним кулаком свого тирана батька, що страждає на параноїдальну шизофренію. Сувора дисципліна підтримується з допомогою кулаків, ременя та навіть серпа. Всі принади дитинства так і не стали реальністю. Черпаючи надхнення від Святого Писання, деспотичний батько непохитно вірить у злу природу телебачення, жувальної гумки та моди. Вони мешкають у будинку без електрики та виживають завдяки державній допомозі, харчуючись переважно кашею з брусниці. Вони проводять час, читаючи комікси та тренуючись, але при цьому ніколи не вдаючися до насильства. Коли батька забирають до закладу для психічно хворих, діти залишаються господарями власної долі. Залишившись без допомоги і порад, вони намагаються зводити кінці з кінцями, грабуючи торговельні автомати. Бажаючи більшого, вони беруться до пограбування автоматичних бензозаправних пунктів. Їхня найбільша мрія відтоді, як немає батька, – бути, як і всі інші – стає досяжною, але існує так багато перепон на шляху до визнання.

kinokolo.ua


RSS

Кіноклуби

Архів