Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

20.02.2007 16:44

"Загадка Норильського повстання" у кіноклубі "ПОРА"

Михайло Ткачук21 лютого, у середу, о 19-00, кіноклуб ВГО "Громадянська кампанія ПОРА" представляє показ стрічки "Загадка Норильського повстання" (90’, Україна, 2006) режисера Михайла Ткачука. Після показу відбудеться зустріч з Михайлом Ткачуком і публіцистом, громадським діячем і правозахисником Євгеном Сверстюком. До відкритої дискусії запрошені також письменниця Оксана Забужко та режисер Станіслав Чернілевський. Захід проходитиме в рамцях Міжнародного фестивалю Дні документального кіна про права людини "Український контекст".

Фільм "Загадка Норильського повстання" нещодавно отримав премію імени Василя Стуса, що її щорічно присуджує Українська асоціація незалежної творчої інтеліґенції. Фільм "Загадка Норильського повстання" розповідає про повстання політичних в’язнів Норильських таборів ГУЛАГу, одну з забутих сторінок нашої історії. Влітку 1953 року в’язні відкрито виявили свій протест проти антилюдяних умов життя і праці в таборах. Повстання підняли українці, які свій перший життєвий досвід отримали в Українській повстанській армії і в Організації українських націоналістів.

Далі у програмі:

28 лютого – фільм Георгія Гонгадзе "Тіні війни" про події Грузино-Абхазького конфлікту. У заході візьмуть участь учасники подій, представники посольства Грузії, політолог Сергій Таран, відомі журналісти. Стрічка побудована на інтерв’ю українських хлопців, що воювали у Грузії, та зйомках реальних подій. Чотирнадцять українців (семеро – посмертно) були нагороджені орденом Вахтанґа Ґорґасала, найвищою нагородою Грузії.

7 березня – фільм "Жінки гір Арарат", портрет дивізії жіночої партизанської армії курдів, що була створена в 1996 і складалася з 6 жінок. Режисер Ерванн Брайнд, Франція, 52’, 2004. Демонстрація стрічки в рамцях Міжнародного фестивалю Дні документального кіна про права людини "Український контекст".

Кіноклуб ВГО "ГК ПОРА" традиційно проводить свої покази по середах, о 19-00, за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний. Довідки: Ольга Веснянка 8 050 334 66 04.RSS

Кіноклуби

Архів