Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

28.02.2007 18:31

"8 жінок" Франсуа Озона у "Візуальній лабораторії"

8 жінокПротягом березня у київському кіноклубі "Візуальна лабораторія" демонструється програма "І Бог створив жінку...".

1 березня, о 18-30, – показ фільму одного з провідних сучасних французьких режисерів Франсуа Озона "8 жінок"/8 femmes (2002, Франція) з зоряним акторським складом – Катрін Деньов, Ізабель Юппер, Емманюель Беар, Фанні Ардан, Вірджині Ледуайен, Даніель Дар’є, Людівін Саньє, Фірмін Рішар...

Пропонуємо невеличку рецензію кінокритика Дмитра Десятерика на фільм "8 жінок": "Побувши достатньо серйозним у попередніх фільмах, Франсуа Озон, здається, знайшов свою нішу. "8 жінок", його перша стрічка в новому столітті, – чиста розвага, елеґантна суміш мюзиклу, детективу та комедії, зміцнена небувалою концентрацією зірок. Нікому ще не вдавалося зібрати в одному фільмові Ізабель Юппер, Катрін Деньов, Фанні Ардан та Емманюель Беар. Але й особливих надзавдань тут немає. "8 жінок" – сувенір початку століття, розписаний дорогими фарбами. Його приємно дивитися, не більше.

Кожна з ґрацій тут співає і, в міру таланту, танцює, кожна своєчасно вивалює кістяк з шафи. Більшу половину з них гомосексуал Озон, само собою, примушує відкривати в собі лесбійські нахили. Зрозуміло, що найпринадніша для журналістів і публіки сцена, коли Деньов і Ардан після бійки пристрасно цілуються, лежачи на килимі. Принаймні, обох кіноматрон уже до живих печінок допекли питаннями про ту сцену. Заради справедливости слід зауважити, що тих епізодів, з огляду на зірковість виконавців, вистачає.

Але найцікавішим після цього є становище самого Озона. Те, що він потрапив зі своїми "Жінками" до самого осердя мейнстриму, – безумовно. Зараз, мабуть, посипляться пропозиції, від яких буде важко відмовитися, передусім – з-за океану. Але Озон-режисер, як людина з певними ідейними й естетичними уподобаннями, може серйозно постраждати. Адже його попередній доробок – гомоеротичні драми – виявиться нікому не потрібним, і на продовження цієї лінії вже ніхто не дасть достатніх коштів. І публіка, і продюсери, і, навіть сама того не усвідомлюючи, критика, вимагатимуть знову чогось на кшталт "Жінок". І тут треба або самого себе повторювати, або кидатися у безвість, щоб почати все спочатку.

Бідний, бідний…"

Далі у програмі:

8 березня – "Чоловік і жінка"/Un homme et une femme (1966, Франція), режисер Клод Лелюш.

15 березня – "Жінки на межі нервового зриву"/Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988, Іспанія), режисер Педро Альмодовар.

22 березня – "Запах жінки"/Profumo di donna (1974, Італія), режисер Діно Різі.

29 березня – "У джазі тільки дівчата"/Some Like It Hot (1959, США), режисер Біллі Вайлдер.

Нагадаємо, що засідання кіноклубу "Візуальна лабораторія" проходять щочетверга (початок о 18-30) у приміщенні Державного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса (вулиця Володимирська, 23-в, тел. 279-47-83). Вхід – 5 гривень.

Специфіка "Візуальної лабораторії" в тому, що вона не лише надає глядачам можливість подивитися рідкісні кінострічки, але й обговорити їх. Фільми в кіноклубі демонструються з відео або з DVD. Вперше засідання кіноклубу "Візуальна лабораторія" відбулося у жовтні 2004 року. "Візуальна лабораторія" є авторським проектом одного з засновників кіноклубного руху в Україні Станіслава Сукненка.

kinokolo.uaRSS

Кіноклуби

Архів