Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

17.05.2007 17:46

"Божичі" – документальний фільм за участи Олега Скрипки – презентація в Домі кіна

В суботу, 19 травня, у Червоный залі Дому кіна за адресою (Київ, вул. Саксаганського 6) о 17:00 – презентація документального фільму «Божичі». 

 Фільм створено на студії "Кінематографіст" Національної спілки кінематографістів  на замовлення Міністерства культури і туризму України. Тривалість стрічки: 23 хв. Сценарист і режисер картини: Анастасія Харченко; оператор: Андрій Зажарський; звукорежисер: Юлія Мініна; продюсер: Світлана Степаненко.           

Режисер Анастасія Харченко закінчила Інститут кіна й телебачення КНУКіМ, майстерня Романа Ширмана. Працює на ТБ, продакшн-студії "ПРО-ТВ" (багатосерійний фільм про Леоніда Утьосова "Я пісні віддав всі сповна"). Зняла на замовлення Київської міської адміністрації документальний фільм про звільнення Дарниці від німців. 2005 року отримала ґрант Президента України на створення документального фільму "Жар-птиця", сценарист, режисер; студія "Кінематографіст". Цього ж року фільм отримав приз „Срібний витязь” на МКФ "Золотий витязь" (Росія). 2006 року стрічка демонструвалась у Баку на міжнародному фестивалі молодих кінематографістів.        

Фільм "Божичі" – подорож між містом і селом; тим часом, що ми називаємо минулим, і сьогоденням. Подорож разом з однойменним фольклорним ансамблем. Божичі – це люди, які намагаються зберегти побачене, почуте в різних куточках України, божичі – це люди, що зустрічаються  в селах, люди-носії унікальних напівзабутих пісень, традицій, божичі – це душа народу. 

У картині фільмувався Олег Скрипка, використано відео з його особистого архіву. Зйомки відбувалися в західних і східних реґіонах України, глядачеві у фільмі представлені три різні села, а також київські вечорниці Олега Скрипки, концерт фольклорних колективів у Києво-Могилянській Академії.  

Фільм досі демонструвався на двох міжнародних фестивалях – в Азербайджані та Грузії.           

Фольклорний ансамбль "Божичі" (заснований 1999 року) репрезентує вокальну та інструментальну сільську музику, народні танці Подніпров'я України, насамперед Лівобережжя. Репертуар ансамблю записаний його учасниками власноруч у численних фольклорних експедиціях. Вокальну частину репертуару складають обрядові (колядницькі, весняні та великодні, петрівські, купальські, жнивні, весільні) та "вуличні" ("застольні") протяжні й жартівливі пісні, пісні солдатського та чумацького середовища, наймитські пісні. Інструментальну частину – танцювальні награвання у виконанні на старовинній гармоні-"вєнці" та тамбуриноподібному бубоні. "Божичі" танцюють більше двох десятків старовинних українських народних танців, перейнятих безпосередньо у носіїв традиції та передають свої вміння іншим. 

У програмі презентації: народні танці, показ фільму, концерт гурту «Божичі».

kinokolo.uaRSS

Кіноклуби

Архів