Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

14.06.2007 12:52

Літній Cinema-club від „Док-Майдану"

Як ми вже повідомляли, фестиваль документального кіна „Док-Майдан”, що він уже понад два роки дарує українським глядачам можливість дивитися „інше” документальне кіно, бачити найцікавіші фільми з різних куточків світу, від квітня 2007 року започаткував новий проект Cinema-Сlub у столичному кінотеатрі „Жовтень”.

Відтак кожної останньої середи місяця – всього лиш один сеанс із найкращого в екранній документалістиці. Ці фільми не мають спільної тематики. Вони мають тільки одну середу на місяць і свою власну кіноісторію, що її вже відзначили міжнародні фестивалі.

Стартував Cinema-Club у квітні картиною „Книга рекордів Шутки” (Чехія – Сербія і Чорногорія). У травні демонструвалася картина американського режисера Oнді Тімонера Dig!

Попереду три літні покази в Cinema-Club’i:

27 червня
ODESSA... ODESSA !,  реж. Мішель Боґанім (2005, Франція – Ізраїль, 96 хв.)
"Одеса є одним із тих мітичних міст, які ми носимо у своєму серці задовго до того, як приїжджаємо туди". І яке ми, безперечно, забираємо з собою, від'їжджаючи. Ця зворушлива документальна стрічка розповідає про життя євреїв-одеситів, що еміґрували до США та Ізраїлю. Вона пропонує нам ностальгійну та душевну подорож до трьох міст, трьох кольорів: Одеси, блакитної як море, цегляного кольору Брайтон-біч, ще відомого під назвою Маленької Одеси в Нью-Йорку, та сліпуче білого Ашдоду – міста, що, як гриб, виросло посеред ізраїльської пустелі... Персонажі як у Фелліні, декор наслідує бароко та... безжальний гумор!

25 липня
НАШ ЩОДЕННИЙ ХЛІБ/UNSER TÄGLICH BROT, реж. Ніколос Ґейргальтер (2005, Німеччина – Aвстрія, 92 хв.) 
Ласкаво просимо до таємничого світу високотехнологічної агропромисловости! Від катапульт для курчат, пташиних пилососів до машин-струшувачів дерев, стрічка відкриває нам дивовижне і водночас лячне майбутнє індустріалізованого сільського господарства. Яскравий та сюрреалістичний фільм, що здивує багатьох... Ця захоплива стрічка зібрала багатий врожай призів на міжнародних кінофестивалях: Амстердам, Париж, Монреаль, Торонто, Ніон, Атени...

29 серпня
САЛЬВАДОР АЛЬЄНДЕ/SALVADOR ALLENDE, реж. Патріціо Ґузман (2004, Чилі – Мексика – Іспанія, 100 хв.)

Холодна війна ще не розкрила нам усіх своїх секретів.
Один із них – Сальвадор Альєнде, що приніс себе у жертву в ім'я демократії 11 вересня 1973 року в Чилі. Надзвичайна політична постать, що заплатить життям за свою любов до Демократії та Закону. Після його зникнення у Чилі була встановлена одна з найжорстокіших диктатур ХХ століття. Ця зворушлива стрічка розповідатиме про його унікальний політичний шлях. Вона як згадка про те, що "держава без документального кіна, це як родина без сімейних фотокарток, порожня пам'ять"... Історичний документальний екскурс, що поєднує в собі силу та емоції.

kinokolo.uaRSS

Кіноклуби

Архів