Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

01.02.2008 17:33

До 90-ліття Ізраїля Гольдштейна

more.jpgДругого лютого о 18:30 у Кіноклубі Києво-Могилянської Академії відбудеться перегляд трьох фільмів українського радянського оператора й режисера...

Ізраїль Гольдштейн (2.02.1918 – 17.02.2003) – український радянський кінооператор і режисер. Під час Другої світової війни знімав військову хроніку на фронті. Фільмував оборону Сталінґрада (в день звільнення міста 2 лютого 1943-го йому виповнилось 25 років). Створив понад 100 кіножурналів і документальних фільмів на студії "Укркінохроніка". До 90-ліття Гольдштейна – три фільми пізнього періоду...

Стіна (1987). Протягом 13 років на Байковому цвинтарі в Києві художники-монументалісти Рибачук і Мельниченко створювали меморіальний комплекс "Стіна пам’ятb". Одного дня на початку 70-х завершений об’єкт (заввишки кілька метрів і кільканадцять завдовжки) за наказом згори було забетоновано. На його місці дотепер стоїть величезних розмірів бетонна стіна. У фільмі відтворено історію зведення та знищення Стіни пам’яти.

Листок із записника (1994). Під час праці фронтовим кінооператором Гольдштейн отримав від свого керівника Олександра Довженка аркуш із режисерськими вказівками. Цей аркуш, що знайшовся багато років потому, є головним героєм фільму, змонтованого з відзнятої за завданням Довженка військової хроніки.

Прощай, кіно (1995). Один із найжорсткіших творів у жанрі "кіно про кіно", створений в момент повного розпаду кіноіндустрії. Фільми ніхто не знімає, студії закриваються й розкрадаються, режисери ідуть у сторожі, оператори – в двірники. Особливої уваги заслуговує епізод мітингу безробітних кінематографістів.

Початок: 18.30
Адреса: вул. Іллінська 9, Підвал

kinokolo.uaRSS

Кіноклуби

Архів