Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

27.02.2008 16:29

Документ спротиву. Польське неігрове кіно після 1989 року

more.jpgПольський Інститут у Києві та Кіноклуб КМА в рамцях циклу „Відкритий архів” запрошують на показ польських документальних фільмів 29 лютого – 2 березня (п’ятниця – неділя)...

1989 рік став переламним не тільки для польської історії, а й документалістики,  яка почала показувати раніше  ретельно приховувані комуністичною владою постаті і явища. У рамцях презентації буде зроблено короткий екскурс по найважливіших сторінках польської кінодокументалістики, а також продемонстровано і прокоментовано роботи відомих сучасних режисерів, чиї фільми здобули нагороди престижних світових кінофорумів.

Презентацію вестиме Конрад Вірковський, куратор  Суспільного Інституту кіна у Варшаві

29 лютого демонструватиметься репрезентативна добірка фільмів „Рахунки з минулого”. „Почуйте мій крик” (реж. Мацєй Дриґас, 1991) представляє постать Ришарда Сівца – людини, яка 1968 року вчинила публічне самоспалення на знак протесту проти тоталітаризму. Цей фільм  здобув 1991 року Європейську кінопремію та нагороди на фестивалях у Мельбурні, Кракові і Сан-Францискою. Другий фільм «Таємні плівки» СБ (реж. Пьотр Моравський, 2002) висвітлює  роботу працівників таємного кінооб’єднання «Сектор», створеного службою безпеки ПНР для стеження за діячами антикомуністичної опозиції.

1 березня буде показано тематичний блок „Жертви трансформації”. Блискучий  документальний фільм „Арізона” (реж. Ева Боженцька, 1997) предаставляє дійсність польського села, де після ліквідації місцевого колгоспу колишні працівники поринають в алкогольний  дурман від дешевого вина під назвою Арізона. Другий фільм цієї тематичної групи „Я – злий” (реж. Ґжеґож Пацек, 2001), для зйомок якого автор віддав камеру дітлахам з Праги – варшавського «бандитського району». Обидві картини здобули головні призи на Краківському фестивалі документальних фільмів.

У пошуках цікавих тем польські митці охоче звертають свій погляд на Схід. Цій тематиці присвячений показ 2 березня. Стрічка „На іншому боці” (реж. Віта Желакявічуте, 2007) про російських в’язнів, які відбувають покарання у психлікарнях. У цьому  вражаючому фільмі, нагородженому на фестивалях документального кіно у Варшаві та Бомбеї, не промовлено  жодного слова. Фільм Маріуша Малєца „Людина, якої немає” (2001) змальовує портрет російського снайпера, ветерана війни у Чечні. А найновіший фільм Мирослава Дембінського  „Музичне підпілля” (2007) розповідає про білоруську підземну рок-сцену у країні, де править залізна рука президента Лукашенка.

**

Місце демонстрації фільмів: Культурно-мистецький центр НаУКМА
(зала „ПІДВАЛ”, вул. Іллінська, 9)
Початок сеансів: 18.30
Вхід вільний

kinokolo.uaRSS

Кіноклуби

Архів