Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

21.04.2004 09:18

Дні культури Ісламської Республіки Іран в Україні

Від 21 квітня до 22 травня 2004 року в Україні проходитимуть Дні культури Ісламської Республіки Іран, в програмі яких – покази іранських фільмів і дві виставки, на яких будуть представлені перське карбування, кераміка, мініатюра, моарраг, інкрустація, каліграфія, фотографія, сучасний живопис, книжки тощо.

Дні Ірану проходитимуть у Києві, Львові, Харкові та Сімферополі.

У кінопрограмі буде представлено шість фільмів. У Києві вони демонструватимуться 21-24 квітня в Домі кіна (вулиця Саксаганського, 6), у Львові – від 28 квітня до 2 травня в кінотеатрі "Кінопалац" (вулиця Театральна, 22), у Харкові – 11-15 травня у кінотеатрі "Холодногорський" (вулиця Муранова, 3), у Сімферополі – 19-22 травня в кінотеатрі ЦКБ "Космос" (вулиця Ґаґаріна, 2а).

Урочисте відкриття Днів культури Ісламської Республіки Іран в Україні відбудеться 21 квітня о 18:30 в київському Домі кіна.

«Свята Марія»

Режисер: Шагріяр Баграї

Автор сценарію: Могаммад-Саїд Багманпур

Жанр: історико-філософський

Рік виробництва: 2000

Тривалість: 114’

За шістнадцять років до Різдва Ісуса Христа (мир Йому), коли народ чекає приходу обітованого Месії, в Імрана народжуються донька, їй дають ім'я Марія. Оскільки ще до її народження було дано обітницю, щоб ще до повноліття дитини віддати її на служіння Богові до Святого Храму, Марію ведуть туди. Марія ще не ступила до Храму. Святий Захарія, попри всі незгоди з боку юдейського духівництва, добивається того, щоб Марія залишилася в Храмі. Поступово, завдяки Божому одкровенню, народ горнеться до Марії. Проте після одного випадку її проганяють з Храму. Саме в той час Марія з волі Божої зачинає дитя, й це збуджує підозри в народу щодо Марії. Ірод, який відчуває небезпеку, в разі народження немовляти, дає наказ вбити його. Проте дитя народжується на світ і вражає всіх умінням розмовляти ще в колисці.

Показ у Києві в Домі кіна – 21 квітня о 18:30, після урочистого відкриття Днів культури Ісламської Республіки Іран в Україні.

«Корабель «Анжеліка»

Режисер: Могаммад Бозорґнія

Автори сценарію: Гасан Ґолізаде, Могаммад Бозорґнія, Бегнам Дайяні

Жанр: пригодницький

Рік виробництва: 1988

Тривалість: 190’

Корабель «Анжеліка», завантажений золотом і дарунками від Фердінанда, портуґальського короля, для шейхів арабських еміратів, під час морського бою тоне. Через багато років Ахмед-бек, що знайшов карту того місця, де затонув корабель, заручившись підтримкою ширазького правителя за умови, що знайдені багатства будуть розділені з правителем, і син ширазького правителя вирушають разом на вітрильнику до місця, де затонув корабель. Син правителя вирішує всі скарби привласнити собі. Англійці, що перебувають на острові неподалік, дізнаються про цю аферу. Ще до того, як сторони домовляються про захоплення скарбів, Ахмед-бек повертає їх на морське дно.

Показ у Києві в Домі кіна – 22 квітня о 19:00.

«Доросла гра»

Автор сценарію та режисер: Камбузія Партові

Рік виробництва: 1992

Тривалість: 80’

Під час війни між Іраном та Іраком і окупації невеличкого прикордонного містечка на заході країни гине велика кількість беззахисного населення. Невеличка група людей під час бомбардування полишає містечко. Дівчинка на ім'я Мар'ям у результаті бомбового удару непритомніє та приходить до тями тоді, коли іракські війська захопили містечко. Вона блукає містом та раптово знаходить новонародженого хлопчика. Вона також знайомиться з підлітком на ім'я Юнес, що веде збройний опір ворожим військам. Мар'ям та Юнес вирішують урятувати немовля та змушені грати роль його батьків. Місце їхньої схованки, через плач дитини, стає відомим, і іракські військовики піддають схованку гарматному обстрілу. Мар'ям і немовля потрапляють у полон, проте звільнюються за допомогою доброго й гуманного іракського солдата. Юнес разом зі старими мешканцями міста також потрапляє у полон.

Показ у Києві в Домі кіна – 23 квітня о 18:30.

«Наречена»

Режисер: Бегруз Афгамі

Автор сценарію: Аліреза Давуднежад

Жанр: пригодницько-сімейний

Рік виробництва: 1990

Тривалість: 89’

Гамід посватався до Магін, проте батько Магін ставить умову, що одруження відбудеться лише тоді, як Гамід накопичить велике багатство, та втягує Гаміда до контрабанди ліків. Гамід за короткий час накопичує велике багатство та одружується з Магін. Після весілля вони вирушають на північ країни, щоб провести медовий місяць. На дорозі внаслідок перевищення швидкості їхній автомобіль збиває сільську жінку. Не дивлячись на вмовляння Магін, Гамід вирішує тікати з місця пригоди. Вони разом з дружиною їдуть додому до брата в других Гаміда – Саїда. Розповівши про пригоду, вони від'їжджають на віллу Гаміда. Після словесної сутички між дружиною та чоловіком, на наступний день, Магін полишає Гаміда, щоб довідатися про долю збитої ним сільської жінки. Гамід у прагненні знайти Магін доведений до відчаю та дзвонить до Саїда. Саїд схиляє Гаміда зізнатися поліції. Гамід їде на місце пригоди та з’ясовує, що збита ним сільська жінка жива та знаходиться в лікарні. Гамід їде до лікарні. Магін, після того, як полишила чоловіка, виділяє гроші на лікування збитої ним сільської жінки із заощаджень Гаміда. Магін з коридору лікарні бачить Гаміда, що виходить з автомобілю.

Показ у Києві в Домі кіна – 23 квітня о 20:00.

«Симфонія пустелі»

Режисер: Могаммад-Госейн Гаґіґі

Автори сценарію: Могаммад-Госейн Гаґіґі, Сіямак Тагіпур

Жанр: соціальний

Рік виробництва: 1992

Тривалість: 91’

Двоє друзів-туркменів Північного Ірану на ім'я Мерґен і Яґмур хочуть одружитися з сестрами один одного. Солмаз, мати Мерґена, не згодна на ці шлюби, поки не розкриється таємниця вбивства її чоловіка Курбан-аги. Дядько Яшара, один зі старійшин племені та дядько Яґмура наказують юнакам селища знайти устада (майстра) Ату, старого туркменського музиканта. Можливо, він уладнає справу. Юлджан, брат Яшара у других, знайшовши устада Ату, переконує його прийти до селища та, згідно з заповітом батька Яґмура, зіграти на весіллі сина на дутарі (народному музичному інструменті). Коли приходить устад Ата, Солмаз погоджується на шлюб її сина та доньки з Яґмуром та його сестрою. В день весілля устад Ата грою на дутарі розкриває таємницю вбивства Курбан-аги. Весілля розладнується, й Мерґен прагне кровно помститися за вбивство свого батька. Він ударом кинджала збиває Яґмура з ніг. Устад Ата полишає селище та йде до морського узбережжя. Всі ці події, думки та слова устада Аги передаються за допомогою звуків його дутару. Проте все закінчується примиренням і з'єднанням двох родин.

Показ у Києві в Домі кіна – 24 квітня о 18:00.

«Маленький чужинець Башу»

Автор сценарію та режисер: Баграм Бейзаї

Жанр: соціальний

Рік виробництва: 1986

Тривалість: 121’

Башу, батько й мати якого загинули внаслідок повітряного бомбардування, стрибає до вантажівки та тікає зі своєї батьківщини на півдні країни. Відкинувши намет на кузові вантажівки, Башу бачить, що приїхав на північ країни. Башу ховається на полі, що належить жінці на ім'я Наї. Наї у відсутність свого чоловіка, що знаходиться на фронті, господарює на полі. Жінка розмовляє гилянською мовою (гилянці — одна з народностей Північного Ірану) з сильним акцентом, а Башу — арабською (араби мешкають на Південному Заході Ірану). Незважаючи на те, що жінка та хлопчик не розуміють одне одного, поступово між ними складаються сердечні та душевні стосунки. Наї пише листа чоловікові, й не дивлячись на незгоду з його боку, приймає Башу як свого сина. Хлопчик допомагає жінці в хаті та на полі. Через деякий час повертається з фронту чоловік з ампутованою рукою та приймає Башу як члена своєї родини.

Показ у Києві в Домі кіна – 24 квітня о 19:45.

kinokolo.ua


RSS

Кіноклуби

Архів