Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

12.05.2006 12:51

Короткометражні фільми-дебюти в Домі кіна

15 травня, о 18-30, в Синій залі київського Дому кіна відбудеться показ трьох українських короткометражних фільмів-дебютів:

"Оксамитовий сезон" (режисер Ася Хребтова, Ялтинська кіностудія)
"Старша дочка" (режисер Наталя Ковальова, Одеська кіностудія)
"Філософія" (режисер Алла Пасікова, Національна кіностудія художніх фільмі імени Олександра Довженка)

В останньому (№ 3, 2006) номері журналу "Кіно-Театр" видрукувано статтю кінокритика Лариси Брюховецької "Спроби (нео)реалізму?", в якому йдеться про ці фільми. Пропонуємо короткі уривки зі статті:

"У фільмі "Оксамитовий сезон" реалізм сягає апогею: герої розчинилися у побуті остаточно. Квартира їхня, де меблі куплена не менше тридцяти років тому, халупка, яку вони іменують дачею, характеризують персонажів фільму, їхнє життя, адже жінка багато років була прив’язана до лежачої хворої, тож чи не єдиною втіхою була робота на дачній ділянці..."

"..."Старша сестра" Наталі Ковальової. Тут присутня чітко окреслена історія, але, хоч як це парадоксально, вона виштовхнула фільм на межу між правдою і неправдоподібністю. Історія житейська, з тих, які можуть смакувати жіночки, що полюбляють сидіти біля поїздів..."

"Філософія" виявляє прагнення авторів зняти будь-яку перешкоду між реальним життям і фільмом, який претендує на замальовку з натури, на шматок необробленої реальності, в яку автори стрічки разом з акторами не бажають втручатися, не виявляють свого ставлення до зображуваного. Даючи глядачеві можливість самому розібратися з побаченим. Мені ж ця замальовка здалася моделлю суспільства в мініатюрі".RSS

Кіноклуби

Архів