Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

25.05.2006 15:22

Ґете-Інститут представляє "Футбол, небезпечний для життя"

Команда смерти26 травня, о 19-00, в Актовій залі Ґете-Інституту у Києві (вул.Волоська, 12/4) відбудеться перегляд документального фільму "Команда смерти"/Die Todeself (2005, 43’, режисер Клаус Бреденброк, показ німецькою мовою з українськими субтитрами), презентація книги "Чи був матч смерті? – Документи свідчать" Володимира Пристайка і дискусія на тему "Футбол, небезпечний для життя", в якій візьмуть участь Клаус Бреденброк; Володимир Пристайко; Юрій Шаповал, професор, доктор історичних наук, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України; Жан-П'єр Фрьолі, Посольство ФРН у Києві; модератор – Андрій Курков. Дискусія відбуватиметься українською та німецькою мовами з послідовним перекладом. Участь за попереднім записом (496-12-84, [email protected]).

Команда смертиУ 1942 році футбольна команда німецьких військово-повітряних сил "Флакельф" зіграла драматичний матч на стадіоні "Зеніт" у Києві з командою "Старт" 3-го Київського хлібозаводу. У складі української команди виступили вісім гравців команд "Динамо" і "Локомотив". Перемогли, певна річ, українці, що було нестерпно для окупантів. Вони продемонстрували динамівцям усю свою могутність – деяким спортсменам це навіть коштувало життя.

Цю історію простежує фільм Клауса Бреденброка "Команда смерти" за допомогою документів, а також інтерв’ю з очевидцями та членами родин динамівців. Прем’єра фільму в Німеччині відбулася 9 березня 2005 року на каналі ARD. Майже одночасно Володимир Пристайко – генерал-лейтенант у відставці – досліджував цю подію й дійшов до схожих результатів. Його книга вийшла в Києві друком у грудні минулого року.

25 і 26 травня на телеканалі "1+1" у телепрограмі Юрія Макарова "Документ" (початок о 9:45) відбудеться прем’єрний показ фільму Клауса Бреденброка "Команда смерти" на українському телебаченні, а також дискусія, в якій візьмуть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в України Дітмар Штюдеманн; професор Юрій Шаповал, Клаус Бреденброк; Володимир Пристайко.

27 травня, о 13-45 на стадіоні "Старт" (вул.Шолуденка, 26-28/4) відбудеться міжнародний футбольний матч дружби за участю збірних команд журналістів України і Німеччини на пошанування українських футболістів пам’ятного 1942 року. Вхід вільний.RSS

Кіноклуби

Архів