Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

26.05.2006 12:55

"Російське кіно: прем’єра в Києві": "Космос як передчуття"

Космос як передчуття27 травня, о 17-00, в київському Домі кіна, в рамцях акції "Російське кіно: прем’єра в Києві", відбудеться українська прем’єра російського фільму "Космос як передчуття"/"Космос как предчувствие" (2005) режисера Алєксєя Учітєля.

"Космос як передчуття" отримав Золотого "Святого Ґєорґія" Московського МКФ 2005 року як найкращий фільм фестивалю.

Пропонуємо уривок зі статті Сергія Тримбача "Мос(міхал)ковський фест у передчутті космосу" (KINO-КОЛО, 27 (осінь), 2005), в якому йдеться саме про фільм Алєксєя Учітєля: "Світове кіно нині доволі сильно політизоване, тож поговорити про кіномистецтво як таке доволі складно. Хоча куди ж без цього? Згадаймо, більшість новітніх потужних течій в екранній культурі з’являлися на хвилі якихось громадських та соціальних катаклізмів. Жан-Люк Ґодар одного разу сказав, що велике кіно виникало в країнах, які зазнали фіаско. Скажімо, в Німеччині двадцятих років, Італії другої половини сорокових. Або колишня Російська імперія після революцій і громадянської війни... Тобто нова кіномова постає на базі нової соціальної філософії, нового громадянського суспільства.

Власне, про це і зроблено фільм, який став переможцем фестивалю – "Космос як передчуття"/"Космос как предчувствие" росіянина Алєксєя Учителя. 1957 рік, час, коли життя в СРСР перекинулося й почало вкладатися заново. Прикордонне містечко на півночі Росії. Погранична ситуація. Словом, ідеться про людську екзистенцію, про необхідність вибору подальшого шляху, про страх вибору… Що ж, тоді в Європі чи не панівною філософською течією був екзистенціалізм, який і бився об цю проблему. Радянський народ про неї ще не чув, але ж обмірковуючи ретроспективно, розуміємо: ми теж пливли в загальному світоглядному руслі. Ми теж на практиці билися над вирішенням тих самих проблем. Євґєній Міронов грає роль юнака на прізвисько Коньок, Коник, у житті якого багато що ламається й перелаштовується. Мінялося головне – свідомість людини, яка звільнялася від тотальних заборон, скидала із себе безкінечні табу. І відтак не дивно, що саме в цій країні вперше здолали земне тяжіння, що саме людина з цього соціуму полетіла в космос. Причина успіху Учителя, на мій погляд, саме в розкритті сутности формування нової соціальної філософії… Те, до чого в українському кіні тільки наближаються кілька режисерів молодшого покоління".

Вхід на показ – за запрошеннями, адреса для контакту – [email protected]
RSS

Кіноклуби

Архів