Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

08.06.2006 18:25

Презентація книги Олександра Каневського "Смійся, паяце!"

Олександр Каневський9 червня, о 18-00, в Домі кіна відбудеться презентація книги знаменитого письменника і сценариста Олександра Каневського "Смійся, паяце!"/"Смейся, паяц!", яку київській авдиторії представить сам автор.

Олександр Каневський народився 1933 року в Києві. Був постійним автором діалогів леґендарного дуету Штепселя і Тарапуньки, сценаріїв "Кабачка "13 стільців", "Навколо сміху" тощо. Від початку 1990-х років живе в Ізраїлі.

У книзі "Смійся, паяце!" Олександр Каневський розповідає про епоху, в яку він працював, про своїх друзів і колег. Серед його героїв – Ґріґорій Ґорін, Лєонід Філатов, Тарапунька і Штепсель (Юрій Тимошенко і Юхим Березін), Зіновій Ґєрдт, Алєксандр Ширвіндт, Леонід Каневський, знаменитий актор і брат письменника.

"Я писав лише про близьких людей, яких добре знав, – розповідає Олександр Каневський. – І не як про відомих особистостей, а по-людськи. Я ніколи не вмів працювати з артистами, з режисерами, якщо я їх не любив. Це як з жінкою – не любиш, отже, життя не вдалося. З Юрою Тимошенком і Фімою Березіним я прожив, наприклад, близько 30 років, останні років 20 я був їхнім основним автором. Ми дуже дружили. Вони були настільки душевними людьми, що про своїх музикантів і робітників сцени дбали як про власних дітей. До того, що Березін, якщо приїжджав на гастролі без дружини, відмовлявся від належного йому "люксу", щоб на різницю забезпечити робітникам кращі місця. Їх двічі представляли на звання народних артистів СРСР (вони були народними України) – і двічі губили документи. Тоді вони сказали: все, в нас є звання – Тарапунька і Штепсель, а інших нам не треба..."RSS

Кіноклуби

Архів