Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Новини

Арґумент-Кіно

Енциклопедія

Божевільний Сесіль Б.*/Cecil B. Demented

horisontal frame

Режисер: Джон Вотерс
Сценарист: Джон Вотерс
Актори: Мелані Ґріффітс, Стівен Дорф, Алісія Віт, Едрієн Ґреньє, Меґґі Ґіленгал.
Країна-виробник: США 
Кіностудія: Le Studio Canal+, Polar Entertainment Corporation
Рік: 2000
Час: 85 хв.
Формат: кольоровий 

Група молодих кінематографістів під керівництвом божевільного режисера Сесіля Б.(Стівен Дорф) бере в заручники суперзірку Ганні Вітлок (Мелані Ґріффітс). Мета – зняти незалежне кіно з зіркою в головній ролі. Благодійність мети випрадовує будь-які засоби. Але спочатку зірка капризує, а її принижують і мучать, повністю змінюють імідж. Але Ганні потім, у процесі з’йомок божевільного напівдокументального-напівігрового кіна, починає відчувати драйв – приймає нові правила гри – у фіналі вона культова фігура андерґраунду. Щоразу з’йомки відбуваються як терористичний акт: група стріляє, вриваючись на кіностудію, в кінотеатри, на зібрання дистриб’юторів, викликаючи у всіх, окрім, безумовно, кіноманів, паніку. Кіномани, навпаки, в захваті, бо у них на очах здійснюється мрія: життя стає, як кіно.

Взагалі фільм у фільмі є особливим прийомом: зростає кількість всесвітів – топологія кінопростору стає хитромудрою, як дзеркальні коридори, і це чарує не залежно від того, якої мети прагнеться творцям фільму. Джон Вотерс (Плакса, Рожеві фламінґо) – американський кіноакадемік і справжній король поганого смаку – використав цю вигадку для того, щоб поєднати радикальнє кіно й тероризм… Концептуально фільм надзвичайно дотепний і цікавий. А явні недоліки – нестача динаміки, іноді втрата ритму через те, що буксує сюжет – компенсуються характерними для Вотерса рисами – гумором, гротеском і кітчем (поганий смак у його стрічках трансформувався у вишуканий стиль). Крім того, Божевільний Сесіль Б. – це також і самопародія. “Це жарт із приводу уявлень людей про те, як я знімав фільми в молодості: ми йшли на з’йомки, як на злочин”, – сказав Вотерс.

У Божевільному Сесілі Б. Вотерс довів до абсурду фантазії американських незалежних найлівішого крила. Адже ні про що інше вони й не мріють: розхитати кіноіндустрію, підірвати шаблони і штампи, яких достатньо в кожному сучасному голівудському фільмі, прогнати геть кіномагнатів, словом, убити Голівуд, і, безумовно, заявити світу на повний голос про власне існування. Та якщо в житті всі лише мріють, то у фільмі Вотерса – діють. Для героїв знімальної групи божевільного Сесіля Б. кіно – це релігійний культ. Культ доволі жорстокий, аж такий, що навіть потребує жертв. На час фільмування всі дали обітницю цнотливости, відмовились від комфорту... Та головне – кожен будь-якої миті готовий покласти власне життя на вівтар кіномистецтва.

А. Куріна

* Назва фільму містить у собі посилання на ім’я видатного американського режисера – ідола кіноманів – Сесіля Б. Де Мілля. Він прославився кількістю й розмахом своїх біблійно-історичних епопей. Його останній фільм 10 заповідей (1956) багато хто цілком серйозно вважає найвеличнішим (не обов’язково – найкращим) фільмом усіх часів і народів… Таким чином, герой фільму режисер Сесіль Б. Дементед воює проти комерційного кіна, що його вособленням є режисер Сесіль Б. Де Мілль (Прим. ред.)


Енциклопедія