Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Новини

Арґумент-Кіно


Социальная сеть Ронин

Енциклопедія

Кінопроба/Audition

horisontal frame

Режисер: Міїке Такаші
Сценарист: Дайсуке Тенґан
Актори: Ріо Ішібаші, Ейті Шійна, Тецу Савакі, Юн Кунімура
Країна-виробник: Японія, Корея 
Кіностудія: AFDF, Omega Project
Рік: 2000
Час: 115 хв.
Формат: кольоровий 

Міїке Такаші з самого початку спантеличує любителів чітких дефініцій… Своєю плідністю насамперед. За десять років він устиг зняти понад півсотні фільмів, причому, здається, в усіх жанрах, що їх тільки можна вигадати, – від кривавого (чого-чого, а крови в його фільмах вистачає з головою) бойовика до легковажного мюзиклу. “Кінопроба”, найвідоміше з його творінь, є вправлянням у ще одному жанрі, що він Такаші також, схоже, не чужий, – горорі.

“Кінопроба” дає чудове уявлення про творчий метод Такаші, що його язик не повернеться назвати мінімалізмом, хоча ближче саме до цього. Насправді він будує своє чудовисько з таких банальностей, з настільки посереднього матеріалу, що іноді здається, ніби йому було ліньки, скажімо, підібрати хоч трохи цікавішого виконавця головної чоловічої ролі. Проте фільм починає мчати звивистими, але прокладеними впевневою рукою рейками, і саме посередність, безбарвність героя спрацьовує “на всі сто” – саме такий невиразний суб’єкт є ідеальною жертвою.

Третього не дано. Або жертва, або кат. Філософія проста й надзвичайно ефективна. Щоб примусити мліти і критика, і поп-корн-авдиторію. Пастка в тому, що катом виступає тоненька, інфантильна – звідки та сила? – дівчина. Кат із неї першокласний: голову відрізати – будь ласка, голку в око увігнати – без проблем.

Д. Десятерик


Енциклопедія