Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Новини

Арґумент-Кіно

Енциклопедія

Бандити/Bandits

horisontal frame

Режисер: Баррі Левінсон
Сценарист: Гарлі Пейтон
Оператор: Данте Спінотті
Актори: Брюс Вілліс, Біллі Боб Торнтон, Кейт Бланшетт, Стейсі Трейвіс, Ентоні Барч, Азара Скає
Країна-виробник: США, 2001 
Кіностудія: Baltimore Spring Creek Productions, Cheyenne Enterprises, Empire Pictures, Hyde Park Entertainment, Lotus Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Рік: 2001
Час: 122 хв.
Формат: кольоровий 

Ностальгійні спомини про минуле, про часи, коли існувало “старе добре кіно”, притаманні не лише представникам старшого покоління, цей потяг до сюжетів, образів, стилістики часів минулих має свою назву. Мода на ретро ніколи не зникала, завжди маючи своїх шанувальників та споживачів. До того ж вдалі ідеї, які себе вже комерційно зарекомендували, залишаються актуальними досить довго...

Стара, як світ, історія взаємин двох чоловіків і однієї жінки розгортається на тлі кримінального сюжету. Десь в американській провінції в звичайній в’язниці відбувають покарання два приятелі. Друзі, за стандартною схемою – протилежності, що, як відомо, сходяться. Перший (Вілліс) – кремезний, сильний та відвертий, упевнений у собі на всі сто, справжній чоловік, другий (Торнтон) – нервовий, істеричний “інтелектуал”, що його переслідують різні манії та жахи. Звичайно ж, він і стає мозковим центром авантури, тоді як Вілліс “вирішує все на місці”.

Одного чудового ранку друзям трапляється нагода втекти. І якщо сама втеча – це здебільшого примха випадку, то стосовно свого перебування на “волі” приятелі мають чіткий та продуманий до дрібниць план. Вони грабуватимуть банки. Ідея не нова. Однак ориґінальним є сам підхід до справи: обирається банк і напередодні запланованого пограбування “у гості” до директора банку навідуються наші друзі. Наступного ранку втрьох (інколи, правда, в супроводі всієї родини “жертви”) злочинці проникають до банку і “мирним шляхом” без стрілянини забирають із собою все. Проте на цьому “політкоректність” наших героїв не закінчується, вони навіть мають власну концепцію, обґрунтування свого заняття: усі приватні внески громадян США застраховані державою, тобто “вбогі та пригнічені” не постраждають. Винайдений “хлопцями” метод на практиці засвідчує вже дещо набридлу тезу: все геніальне – просте.

Найцікавіше, що цей план насправді “працює” – вся Америка зосередженно слідкує за “пригодами” двох злочинців, котрим вдається постійно безкарно “знімати банк” протягом всієї своєї подорожі з півночі на південь. До речі, такий маршрут не випадковий – напрямок обумовлений спільною мрією (купити власний готель з чудовою назвою “Парадіз” у Мексиці). І ось, коли до здійснення мрії залишається лише кілька кроків, до гри втручається доля. До них приєднується Жінка (Кейт Бланшетт). У їхньому замкненому колі це означає те саме, що й жінка на кораблі – символ невдачі. Але з ними незвичайна жінка. Кейт –забезпечена домогосподарка “на межі нервового зриву”, що вона обирає небезпечне й невідоме “існування зі злочинцями”, замість “щасливого” шлюбу та свого стабільного, але такого нудного життя. В два етапи їй вдається закохатися у грабіжників і всі троє опиняються у ситуації, коли особисте починає домінувати над загальним. Що й позначається на справі, себто на пограбуваннях. Розриваючися між двома коханцями, вона вбачає в собі “корінь зла”, тому залишає бандитів і повертається до звичного існування. Втім, це ще не фінал. Недарма ж режисером фільму виступив Баррі Левінсон, відомий багатьом як автор картин “Людина дощу” і “Хвіст крутить собакою”. У новій стрічці режисерові вдалось об’єднати різні жанри (бойовик, мелодраму, комедію), не переобтяжуючи занадто головну історію, яка видається напрочуд злагодженою та сповненою гумору.

Станіслава Беретова


Енциклопедія