Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Новини

Арґумент-Кіно

Енциклопедія

Бал монстра/Monster’s Ball


Режисер: Марк Фостер
Сценарист: Міло Аддіка та Вілл Рокос
Актори: Біллі Боб Торнтон, Гелл Беррі, Гіт Леджер, Пітер Бойл, Шон Комбс, Мос Деф
Країна-виробник: США 
Кіностудія: Lee Daniels Entertainment, Lions Gate Films Inc.
Рік: 2001
Час: 111 хв.
Формат: кольоровий 

Сценарій цього фільму був написаний двома авторами-початківцями ще 1995-го року і з тих пір блукав лабіринтами голлівудських студій, чекаючи на режисера, який був би здатний додати життя до його схематизму й відвертої соціальної спрямованости. Нарешті режисер знайшовся – Марк Фостер, народжений у Німеччині, виріс у Швейцарії і отримав кіноосвіту в Нью-Йоркському університеті. Фостера помітили після Санденського фестивалю 2000-го року, коли його другий повнометражний фільм “Все разом”/Everything Put Together продемонстрував можливості режисера “витягнути” з обмеженого тексту справжні людські почуття.

Дія стрічки відбувається у Джорджії – глибинці американського Півдня, колисці расової ненависти. Чоловіки родини Ґротовські традиційно працюють у місцевій в’язниці, супроводжуючи до електричного стільця приречених на смертну кару. Родина ця сповнена ворожнечі – жінки у ній не витримують: і мати, й дружина головного героя Генка скінчили життя самогубством. Тепер Генк готує сина Сонні до першої в його житті страти. Вбити мають чорного в’язня, і кати за традицією влаштовують йому “бал монстра” – останню в його жит ті вечірку. Під час страти в уразливого юнака не витримують нерви – і батько його жорстоко лупцює, після чого Сонні, що він шукає нормальних людських почуттів, також вбиває себе. Генк кидає роботу. Одночасно ми знайомимося з Летисією – вдовицею страченого, що в автокатастрофі втрачає ще й сина-підлітка. Ось тут і зводить доля цих двох нещасних, що вони загубили в житті все, – і спочатку з’єднуючи тіла майже тваринним сексом (європейський глядач має змогу переглянути цю сцену повністю – в американському прокаті над нею познущалися цензурні ножиці!), нарешті відкриває їхні серця справжньому глибокому коханню, перешкодити якому не взмозі навіть страшний тягар минулого.

Неабияка достовірність цієї зміни, незважаючи на відверті драматургійні прорахунки, безумовно, має завдячити виконавцям головних ролей – Біллі Бобу Торнтону, котрий нещодавно зіграв яскраві ролі у фільмах “Бандити” та “Людина, якої там не було”, але в першу чергу – Гел Беррі, що її роль Летисії, без сумнівів, виведе на перші щаблі сучасного американського зіркового небосхилу.Також дивіться: Фотогалерею фільму


Енциклопедія