Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Новини

Арґумент-Кіно

Енциклопедія

Адаптація/Adaptation


Режисер: Спайк Джонзі
Сценаристи: Чарлі Кауфман, Дональд Кауфман, за романом Сьюзен Орлеан
Актори: Ніколас Кейдж, Меріл Стріп, Кріс Купер, Тільда Свінтон, Клара Сеймур, Браян Кокс, Меґґі Ґілленгаал
Країна-виробник: CША 
Кіностудія: Beverly Detroit, Clinica Estetico Ltd., Good Machine, Intermedia, Magnet Productions, Propaganda Films
Рік: 2002
Час: 114 хв.
Формат: кольоровий 

Після появи декілька років тому парадоксальної комедії “Бути Джоном Малковичем”, головному героєві якої – вуличному лялькареві – пощастило знайти таємний портал до мозку актора Джона Малковича, автори цієї стрічки – сценарист Чарлі Кауфман і режисер Спайк Джонзі – привернули до себе увагу кіноманів усього світу. Їхня нова спільна робота поглиблює й розвиває думки про природу творчости, про той виклик, що кидає мистецтво кожному, хто його торкається. Йдеться про природу кохання та пристрасти, про складність розуміння одне одного, про необхідність відкритости та чесности, про вимогливість мистця до себе й про намагання адаптуватися до вивертів реального життя. І головне, що намагаються автори – це не нав’язувати будь-яких висновків, а радше, закликати до розмови.

Головний герой “Адаптації” – сценарист Чарлі Кауфман, що йому замовлено адаптацію у кіносценарій книжки “Викрадач орхідей”. Хоча, на перший погляд, книжка розповідає про пригоди у болотах Флориди фанатичного збирача квітів Джона Лароша, насправді йдеться про потаємне прагнення кожної людини пережити пристрасть. Це бажання вражає не тільки авторку книжки Сьюзен Орлеан, але, як розуміє Чарлі, і його самого. Проблеми посилюються через наявність брата-близнюка Дональда (що він є співавтором сценарію фільму, і його світлій пам’яті фільм присвячено). Коли ж, нарешті, головний герой вирішує, що сюжетом майбутньої стрічки мають стати його власні вагання щодо цього сюжету, він спричиняє до руху вервечку подій, які змінюють життя всіх персонажів...

Блискучі акторські роботи Кріса Купера, Меріл Стріп і Ніколаса Кейджа (чи не найяскравіша роль у його творчій біографії), що вони грають людей, котрі реально існують, додають стрічці ще більшої глибини та багатовимірности. І все ж, віддаючи належне майстерності та винахідливості авторів, виникає відчуття втрати деякої свіжости та непідробности, що були притаманні їхньому першому творові. Втім, можливо, це, навпаки, ще раз свідчить про серйозність і глибину поставлених питань.

Алік Шпилюк


Енциклопедія