Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

'

03.04.2014 15:02

Український «Абонент» на Short Film Corner у Канні

Режисерська короткометражна робота Марини Артеменко та Оксани Артеменко «Абонент», що створена за сценарієм Леонід Антонюка й Сергія Галая, у травні візьме участь у навчальній програмі Short Film Corner Каннського фестивалю, який пройде цього року 14-25 травня.

Gazeta.ua розпитала режисерок фільму про зйомки "Абонента". За сюжетом 9-хвилинної короткометражки користувач послугами інтернет-провайдера зіштовхується з проблемою. На жоден його дзвінок до офісу не відповідають і він вирішує взяти все в свої руки.

- На сюжет фільму надихнула реальна ситуація?

- Саму історію нам розповів два роки тому Леонід Антонюк, який пізніше і написав сценарій. Тоді ми працювали разом на одному з проектів. Ми посміялись, поставились до історії як до анекдоту. А вже взимку 2013-го вирішили реалізувати її в короткометражці. Леонід розповів, що з проблемою Інтеренет-провайдерів зіштовхується багато людей. Ще більше зіштовхується з неможливістю додзвонитись у різні структури через велику кількість голосових повідомлень і автовідповідачів. Тай поки були зйомки наша знімальна група і сама часто зіштовхувалась з неможливістю додзвонитись в таксі, у банк тощо. Тому зрозуміли, що знімаємо фільм на актуальну для багатьох українців тему.

- Це комедія?

- Дотримувалися саме жанру комедії. Адже саме так можна найкраще розкрити і висміяти певні соціально-актуальні проблеми так, щоб їх побачили. На зйомки витратили усього три дні. Все своїми силами.

- Що хотіли розкрити через таку ситуацію?

- Коли ми почали працювати над фільмом, то стало зрозуміло, що ми, як і всі прості люди, постійно зіштовхуємося з подібними ситуаціями, як у фільмі. І це стосується не лише Інтернет-провайдерів, але абсолютно всіх послуг. Хотіли показати наскільки важливим може бути для людини дзвінок, на який голос зі слухавки відповість: "Вибачте, на жаль всі лінії зайняті…". А якщо коротко, то фільм про те, що люди, які надають послуги, самі опиняються в такому ж нелегкому становищі, як їхні клієнти.

Головні ролі у короткометражці виконали Олексій Хрус та Ярослава Беззабава. Продюсери – Алла Дрижак, Олена Яковіцька та Катерина Шевченко. А над сценарієм працювали Леонід Антонюк та Сергій Галай.

**

У спеціальній програмі Каннського фестивалю Short Film Corner щороку беруть участь біля двох тисяч короткометражних фільмів з майже 100 країн.Інтерв'ю

Архів