Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

'

05.05.2003 18:57

“Ніка” Руслана Хвастова

Олег Мельничук

На цьогорічній церемонії вручення Російської національної кінопремії «Ніка”, статуеткою богині перемоги був нагороджений художник по костюмах минулорічного україно-російського фільму Кіри Муратової “Чеховські мотиви”, одеський модельєр Руслан Хвастов.

Через день після вручення премії, 20 квітня, Руслан Хвастов був уже в Києві, де показував свою колекцію “Фата морґана” у фіналі національного конкурсу “Сезони моди. Погляд у майбутнє”. А 23 квітня вже з рідної Одеси поїхав до Харкова на Міжнародний конкурс дизайнерів “Пором” із колекцією “Самотність”. У короткий проміжок між двома показами його вдалося застати на Одеській кіностудії із заповітною (і досить важкою) “Нікою” в руках. І тут став надбанням широкої громадськости несподіваний курйоз. Як виявилося, при виготовленні номінаційної грамоти в Москві припустилися помилки в назві фільму “Чеховські мотиви”, тому в дипломі номінанта на “Ніку” позначено такий напис: “Руслан Хвастов, фильм “Чеховские МОЛИТВЫ”. Цьому курйозному фактові церемонії нагородження премії “Ніка-2002” вже судилося ввійти до історії.

Олег Мельничук. Які були твої перші емоції і слова, коли тобі вручалася “Ніка”?

Роман Хвастов. Чесно скажу, що я цього не чекав. Не тому, ніби я бездарний або ніби фільм невдалий. А тому, що, по-перше, мої конкуренти по номінації – і “Копійка”, і “Зозуля” – це були фільми, що заслуговували нагороди. І, по-друге, все-таки це для мене лише друга картина, я ще “зелений”, тож, звичайно ж, було дуже приємно, що я номінований. Але думати про те, що я стану лавреатом і отримаю премію Російської академії кінематографічних мистецтв, – це було щось недосяжне. До того ж, коли я прийшов на церемонію і побачив ту публіку, – “вершки” кінематографічного мистецтва СНД...

Мені залишалося лише боязко сподіватися. Але Бог допоміг, і все склалося. Я не чув свого прізвища, я не чув взагалі нічого, я бачив тільки, як дуже довго відкривають конверт, і потім почув лише закінчення “-тов” і назву “Чеховські мотиви”. І лише тоді зрозумів, що це я, і потрібно виходити на сцену. Особливі вітальні тексти я не готував, тож, спочатку навіть не знав, про що казати. Потім уже став аналізувати й зрозумів, що треба все-таки щось сказати. І сказав те, що думав: що це найголовніша премія в моєму житті на сьогоднішній день, в мої 30 років. Що це все-таки на 80 відсотків не моя заслуга, я її негідний, а заслуга Кіри Муратової, художника-постановника Жені Голубенка, директора групи Боковікова, котрий у принципі і ввів мене в цю професію. Тому я дуже радий, що все так склалося і вийшло.

Кіра Муратова також була присутня на церемонії?

Ні, Кіра Муратова залишилася в Одесі, тому першим мене привітав директор картини Олександр Боковіков, який сидів в залі поруч. Потім був антракт, і першому, кому ми подзвонили до Одеси, була Кіра. Це був сплеск щастя, крики, вона була так щиро рада, що я не стримував ані сліз, ані емоцій. Мабуть, це було найщиріше, найпочесніше для мене визнання, тому що, кажучи чесно, заслужити й почути від неї похвалу дуже складно. Напевно, це буває дуже рідко.

...18 квітня ми стежили за підсумками номінації “Чеховських мотивів” на “Ніку” і вболівали за наших кінематографістів, а тим часом нова кінострічка вже визріває. Тричі лавреат “Ніки” минулих років Кіра Муратова знову запросила Руслана Хвастова (тепер уже також лавреата “Ніки”) як художника по костюмах на свою нову картину під робочою назвою “Настроювач”. Продюсувати фільм зголосилися Міністерство культури і мистецтв України і російський приватний копродюсер і робота над картиною ось-ось має розпочатися, звісно, на Одеській кіностудії.

Враховуючи, що, як і “Чеховські мотиви”, це також буде спільний україно-російський кінопроект, залишається лише побажати, щоб і наступна церемонія вручення “Ніки” 2004 року не обійшлася без фільму Муратової. А заразом – щоб і вручення нашої, національної української кінопремії майбутнього року нарешті стало актуальним.

Одеса


Інтерв'ю

Архів