Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

'

18.10.2006 19:21

МОЛОДІСТЬ_2006: What’s inside? / Що всередині? (розмова з програмним директором фестивалю Мілою Новіковою)

Мілa НовіковaХХХVI Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" проходитиме від 21 до 29 жовтня 2006 року. Пропонуємо розмову про німе кіно, червоний перець, Париж, ремонт Дому кіна й власне "Молодість"-2006 із Мілою Новіковою, програмним директором фестивалю. Цей матеріал видрукувано також у першому числі традиційної фестивальної KINO-КОЛОгазети, що вже третій рік видається спільно KINO-КОЛОМ і оргкомітетом "Молодости" і розповсюджується безкоштовно у всіх місцях, де проходять фестивальні заходи.

Міло, розкажіть, які новинки й родзинки існують у програмі МКФ "Молодість" цього року?

Принципово новим є те, що ми презентуємо три "Ночі короткого метру" з різних країн – Франції, Німеччини й Англії. Також покажемо цілком унікальну програму піонерів британського німого кінематографа кінця XIX – початку XX століття – найперші стрічки в історії тамтешнього кіна. Працівники Британського кіноархіву надають нам ориґінальні матеріали на плівці 35 міліметрів. Програма демонструватиметься в супроводі живої музики в кінотеатрі "Жовтень". У програмі "Фестиваль фестивалів" ми плануємо показати фільми, які було представлено на кількох провідних форумах світу, зокрема нову стрічку Акі Каурісмякі "Вогні в сутінках", нову роботу Отара Йоселіані "Сади восени".

Із чого починається "Молодість"? Кілька слів про фільм відкриття – "Париж, любов моя"...

Дуже цікавий склад режисерів, кожен із яких зняв новелу про кохання в якомусь із районів Парижа. Цю стрічку було показано в Канні на відкритті програми "Особливий погляд". Ми вирішили, що вона ідеально підходить для заспіву фестивалю, створить належний позитивний настрій.

А чому на закритті не покажуть нового фільму Кіри Муратової, як це планувалося?

До закриття кінофоруму не встигають закінчити постпродукцію картини. До того ж її плановано показати на Берлінале, а це означає, що доти її не можна представляти на інших міжнародних заходах.

Цього року "Молодість" покинула стіни Дому кіна. Це ж не назавжди?

Наразі спрогнозувати важко, бо в Домі кіна доволі технічних проблем. Окрім того, що обвалилася стеля, там дуже застаріла апаратура, й ми мали великі складнощі з проекцією фільмів, траплялися навіть скандали. Зараз Спілка кінематографістів розмірковує над тим, щоб оновити технічну базу, але це великі кошти, й невідомо, чи встигнеться за один рік.

Вам не здається, що фестиваль загубить особливу атмосферу Дому кіна?

Безперечно, певні втрати через зміну диспозиції фесту будуть, але сподіваємося: десь утратимо – а десь і знайдемо. "Молодість" таким чином наблизиться до публіки. Запрошень на перегляди не буде, на всі покази вхід – за квитками.

Символ "Молодости"-2006 – гострий червоний перець. Це щось означає?

Для мене з кулінарної точки зору перець – одна з найприємніших речей. Він створює відчуття ейфорії, вибиває людину з буденности життя. Гадаю, "Молодість" мусить вирятовувати глядачів із рутини. Фестиваль – це гостра спеція до потоку буденних кінопереглядів.

Розмову вела Олександра КравченкоІнтерв'ю

Архів