Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Зйомки

18.04.2003 17:02

Мелодрама по-вінницьки

Ярослав Підгора-Ґвяздовський

У Вінниці триває робота над 3-серійним телефільмом, що його робоча назва – “Анжела”. Фільмує картину вінницький театральний і кінорежисер Валерій Шалига.

Жанрово стрічку можна визначити як мелодраму з детективними колізіями. Події розгортаються в сучасній Україні, а саме – у Вінниці, куди з Америки після п’ятирічного навчання повертається 25-літня Анжела, дочка світоча вінницького бізнесу Платоненка. Ще донедавна вона мріяла про одруження з сином прокурора, однак довга розлука врешті-решт зробила своє: тепер Анжела достеменно не розуміє, чи то вона вже не кохає його, чи то між ними взагалі ніколи нічого не було, крім дитячого сну-дурману. До того ж, Анжела наважується суперечити батькові і виступає проти його діяльности, що та аж ніяк не узгоджується з вимогами законности. Таким чином розгортається старий, як світ, конфлікт між батьками і дітьми, доповнений протистоянням законности і криміналу... У фіналі планується гепі-енд, але не безхмарно-однозначний, а такий, щоб було над чим подумати.

Зі столичних зірок у фільмі з’явиться Богдан Бенюк – у ролі вінницького корумпованого прокурора. Бізнесмена Платоненка зіграє вінницький актор Нестор Кондратюк, а в ролі Анжели дебютує красуня Ірина Зелененька, володарка титулу “Міс Поділля-2000”.

Бюджет фільму порівняно невеликий – 15 тисяч гривень. Фінансує зйомки вінницький меценат, бізнесмен і депутат Верховної Ради України Віктор Антемюк, що він постійно підтримує Вінницький обласний український музично-драматичний театр імени Миколи Садовського, де одним з провідних режисерів є постановник “Анжели” Валерій Шалига. Зокрема, вистави “Дім, в якому ночував Бог” (за Ґілерме Фіґейредо), “Маленькі трагедії” (за Валєнтіном Красноґоровим), “Лускунчик” (за Ернстом Теодором Амадеєм Гофманом) йдуть у його постановці. У кіні ж Валерій Шалига працює досить давно – з кінця 80-х. Свою першу кінострічку він фільмував у Вінниці, на 16-міліметровій плівці, і йшлося у ній про Афґаністан – в основі картини лежала повість російського письменника Сєрґєя Плєханова. Зараз у фільмографії режисера – фільм “Покута”, знята у творчому об’єднанні “Дебют” картина “Три плачі над Степаном” (за оповіданням Григора Тютюнника) і нещодавно завершений фільм “Моцарт”.

Наразі зйомки “Анжели”, що вони почалися ще влітку минулого року, завершено, картина монтується. Її екранне майбутнє поки що невідоме, однак режисер сподівається на зацікавлення якогось українського телеканалу.


Зйомки

Архів