Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Зйомки

01.02.2005 15:56

"Взяти Тарантіну":Богдан Ступка знявся у Романа Качанова

Світлана Цибаньова

У грудні Богдан Ступка закінчив зйомки в новому фільмі російського режисера Романа Качанова – постановника "ДМБ" і "Даун Хауса" – під назвою "Взяти Тарантіну". Після зоряних ролей у "Своїх" Дмітрія Мєсхієва і "Водії для Віри" Павла Чухрая, відзначених низкою престижних кінонагород, Богдан Ступка отримував чимало пропозицій щодо фільмування, проте усі їх відхиляв, сценарій же Алєксандра Ґоршанова і Андрєя Жидкова, що розповідає історію крадіжки останнього фільму Квентіна Тарантіно (і особливо образ професора-кінознавця на прізвисько Фелліні, що він створювався спеціально для Богдана Ступки), акторові сподобалися.

Восени 2003 року проект "Взяти Тарантіну" на замовлення "НТВ" був запущений у виробництво компанією "Кинопром", що її очолює продюсер, режисер і оператор Дєніс Євстіґнєєв. Головну роль в авантюрній комедії виконує Пьотр Фьодоров, також в картині грають Павєл Дерев’янко, Віктор Вержбицький, Людмила Гурченко. Знімав картину оператор Дмітрій Яшонков. Фільмували в Москві, Судаку, Ялті та Севастополі, але найбільше – в Лос-Анджелесі. До кінця 2004 року зйомки закінчилися, але поки що невідзнятим залишився один персонаж – Квентін Тарантіно, що він має з'явитися в стрічці Качанова у ролі самого себе. Продюсер Дєніс Євстріґнєєв каже, що на даний момент від Тарантіто отримано попередню згоду і йому надіслали ролик фільму: "Взагалі-то перша назва сценарію була "Вкрасти Стівена Спілберґа", і в ньому пірати крали фільм Спілберґа. В даній картині тема піратства – просто привід для іронійної розмови, хоча взагалі-то проблема це серйозна. З часом, в процесі роботи, ми замінили Спілберґа на Тарантіно, тому що він більше пасує духові фільму".

Події стрічки починаються далеко від Голлівуду: два товариші – жителі степів Калмикії – захотіли породичатися, одруживши своїх дітей, а весільний бенкет вирішили відзначити особливим кінопоказом – останнім фільмом Квентіна Тарантіно. Щоправда, з отриманням стрічки знаменитого американця все виявилося не так легко, як спершу думалося, адже треба викрасти її зі студії раніше, ніж вона законно вийде в кінопрокат....

Богдан Ступка зізнається, що раніше не бачив жодної картини Романа Качанова, однак своєю співпрацею з режисером задоволений: "Думаю, фільм і роль можуть бути дуже цікавими...". Матеріалу майбутньої стрічки Богдан Ступка ще не бачив: "Я ніколи не дивлюся матеріал, навіть на моніторі на майданчику... Я в цьому нічого не розумію. Дивлюся тільки потім, вже змонтований фільм. Колись, років десять тому, дивився, а потім перестав...".

Щодо образу, що його актор втілював у "Взяти Тарантіну", Богдан Ступка розповів: "Я щойно зіграв дві насичені драматичні ролі у двох фільмах – "Водій для Віри" і "Свої", і після них відразу почали надходити пропозиції грати генералів, губернаторів. Всім здалося, що я став генералом. Та й пропоновані сценарії були, треба сказати, досить слабкі. А тут мені подзвонив продюсер Дєніс Євстіґнєєв і запропонував знятися в комедії. Я прочитав сценарій, він мені сподобався, і я дав згоду, бо мені хотілося трошки змінити жанр. Адже я люблю і комедію, і драму, а тим більше – трагікомедію. У фільмі я граю професора ВДІКу на прізвисько Фелліні, який весь час критикує Голлівуд. Поступово з професора він сам перетворюється на такого собі ґанґстера. У фільмі є сцена, коли мій герой біжить до гори в Лос-Анджелесі, на якій написано Hollywood, вилазить на літеру "Н" і починає пожежною сокирою її довбати – мститися за все заподіяне Голлівудом зло... Врешті-решт, літера "Н" ламається, придавлює його, і він каже: "Мене, як і все світове мистецтво, також задавив Голлівуд...". Для зйомок цього епізоду Богдан Ступка справді забирався на літеру "Н" на горі в Каліфорнії, правда, рубав її вже в Севастополі, а падатиме вона на нього в комп'ютері.

Фільм "Взяти Тарантіну" створюється в двох форматах – повнометражна картина має вийти на екрани в травні 2005 року, а восьмисерійний серіал буде показаний на каналі НТВ у середині жовтня цього року.


Зйомки

Архів