Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Зйомки

20.11.2002 11:18

Іронійний детектив у серіальному контексті

Світлана Цибаньова

Ні, не третю частину «Буржуя» робить зараз режисер Анатолій Матешко на кіностудії «Мосфильм» та у передмісті Парижа. Хоча ефемерний зв’язок на тонкому рівні з «Буржуєм» у його новому багатосерійному проекті, безумовно, простежується. Так само, як і в Україні, в Росії продовжують щорічно святкувати в ефірі «День народження Буржуя», і вже не перший ТБ-показ проходить вельми успішно. Спостерігаючи за таким стійким феноменом популярности, керівництво кіновиробничої компанії «ПРОФИТ» запросило Анатолія Матешка втілити в серіальному форматові всі твори «письменниці року» Дар’ї Донцової (їх 33). На сьогодні виробництво телесеріалу за найтиражованішими “іронійними детективами” Донцової – це спільний проект кількох компаній: «ПРОФИТ»’у, українського каналу «1+1» та російського каналу СТС.

Нещодавно Анатолій Матешко заявив про своє бажання попрацювати з новим жанром, новими акторами та новою знімальною групою. В складі команди, що почала фільмування 15 жовтня 2002 року, від «буржуйської» знімальної групи дійсно залишився лише один представник – оператор Василь Бородін. Хоча режисер не зміг розлучитися ще з двома своїми улюбленими акторами – Дмитром Шевченком і Володимиром Горянським. Поки що мова йде про зйомки тільки двох серіалів, що мають бути завершені до квітня 2003 року і, можливо, у травні стануть приступними гладачеві. Кожний із цих 12-серійних фільмів – це історії, об’єднані центральним персонажем жіночої статі та притаманним йому алогічним характером. І до того ж, будемо сподіватися, – іронією, що її дуже не вистачає сучасному телевиробництву.

Перший серіал, фільмування якого вже в розпалі, ґрунтується на сценаріях за трьома книгами Донцової – «Круті наступнички», «За всіма зайцями» та «Дантисти теж плачуть». Формально його можна назвати «Даша Васільєва», тому що всі події – детективного, особистого та пригодницького характеру – відбуваються зі звичайною московською викладачкою французької мови Дар’єю Васільєвою. Втім, звичайні люди, як правило, не стають спадкоємцями малознайомого французького барона, не починають самостійного розслідування загадкових убивств у своєму оточенні і не залучають до цього запаморочливого дійства членів усього свого різновікового сімейства. Втім, безладність, неабияку розтелепкуватість і майже одіозну доброту (внаслідок якої Дар’я приїжджає до Парижа разом із маленькою донькою, сином свого енного чоловіка, невісткою та купою собак-кішок) героїні можна пробачити хоча б з однієї причини: майже всі персонажі та події книжок Донцової – плід її навіть не уяви, а видінь. Ґлюк, інакше кажучи. Може, саме тому вона визнає за краще працювати в іронійному жанрові – не ставитися ж до таких речей серйозно!

Взаємний вибір режисера та письменниці кандидатури на роль Даші Васільєвої – актриса, що, на думку постановника, якнайбільше відповідає характерові героїні та режисерським вимогам, Лариса Удовиченко. В першому серіалові до товариства відомої акторки пристануть Вєра Сотнікова, Анна Дворжецька, Євдокія Ґєрманова, Іріна Розанова, Володимир Горянський, Дмитро Шевченко і Дмітрій Бруснікін. Зйомки серіалу проходять у Москві та Парижі, де, згідно до сюжету, головна героїня одержує в спадщину багатий маєток.

Героїнею другого серіалу (та його робочою назвою) стане центральний персонаж трьох інших книжок Донцової – «Манікюр для небіжчика», «Покер з акулою» і «Сволота ненаглядна» – Євлампія Романова. Вона ж – російська акторка, що живе за кордоном, Алла Клюка. Вся історія знову ж обертається навколо звичайної та водночас незвичної жінки, яка, за кримінальним збігом обставин, змушена робити те, що у її улюблених детективах робили лише професіонали, – вести розслідування.

“Жанр іронійного детективу ще не опанований нашим телебаченням, – вважає Анатолій Матешко. – Були окремі спроби створення подібних фільмів, але в цілому пародійний детектив у нас не такий поширений, як, скажімо, на американському телебаченні. Мені ж здається, що наш глядач готовий зараз до того, щоби прихильно сприйняти цей жанр. Дуже добре, що наш фільм зможе розширити вже встановлені “серіальні рамці”. Бо зараз чи не в усіх серіалах всерйоз грають у “правду життя”. А ми пропонуємо нашим глядачам зіграти “у гру”.


Зйомки

Архів